Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
UfkaYolculuk 5 (Ünye, Akkuş,İkizce, Çaybaşı) Ödülleri Sahiplerini Buldu
ödültöreni5

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Türkiye genelinde sekiz kategoride düzenlenen, ilçemizde ise ÜNÇEK’in proje ortağı olduğu “Kuran-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması”nın ödül töreni Ünye Atakale Kır Bahçesinde gerçekleşti.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, yarışmayla ilgili farklı slayt gösterileri ile devam etti.

– “Yola çıkmak isteyene yol açık” sloganıyla yola çıktık” –

ÜNÇEK Başkanı Hüseyin Dikici, bu yıl “Yola çıkmak isteyene yol açık” sloganıyla başlattıkları Kuran-ı Kerim Meali Bilgi Yarışmasına ülke genelinde 600 bin; Ünye ve çevre ilçelerinden ise 5 bin kişinin yarışmaya müracaat ettiğini söyledi.

Dikici, “Hayatımızda, kendinizi genç ya da ihtiyar, kadın ve erkek ayrımı yapmadan, suni mazeretler üretmeden her gün, her an eğitin ve sürekli geliştirin, parolasının hâkim olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Dernek Başkan Yardımcısı İshak Sarı, 26 Mart 2017 Pazar günü tek oturum halinde Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce ilçelerindeki 21 sınav merkezinde ve Ünye Cezaevinde, 131 salonda 170 gözetmen eşliğinde düzenlenen yarışmada, katılımcıların Kuran-ı Kerim Meali konusunda bilgilerinin ölçüldüğünü ifade etti.

– “ÖSYM’den sonra en büyük sivil organizasyon” –

Yarışma Tertip Heyeti üyesi Kenan Arslan ise Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’nın 5 yıldır uluslararası platformda düzenlendiğini, ÖSYM standart ve kalitesinde ÖSYM’den sonraki en büyük sivil organizasyon olduğunu ifade etti.

Etkinliklere her yıl katılımın artarak devam ettiğine dikkat çeken Yarışma Sorumlusu Selahattin Çakar, “Bu yarışmada amacımız toplumda Kuran-ı Kerim meali algısı oluşturarak Yüce kitabımızın okunmasını, doğru anlaşılmasını ve hayata tatbik edilmesini sağlamak; ayrıca toplumun her kesimini Kuran-ı Kerim’in anlamı ve mesajları ile buluşturarak Allah’ın rızasını kazanmaktır. Bunun yanında, yarışmamız okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamayı amaç edinmişti.” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhan Gür; ödüllü olan yarışmada A, B, C, D ve E kategorilerinde dereceye giren birincilerin her birine 1000’er TL, ikincilere 750’şer TL, üçüncülere 500’er TL ve 4. ile 10. arası dereye giren yarışmacılara da çeyrek altın verildiğini kaydetti.

Dernek faaliyetlerinin anlatıldığı sinevizyon sunumunun ardından dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Yarışmada kategorilerde ilk ona girenler ise şöyle oldu:

A Kategorisi (10 yaş altı):
Yüceler İlkokulu’ndan Büşra Nur Kayış 1.,
Şehit Cemal Mutlu İlkokulu’ndan Beyza Cazır 2.,
Kaledere İlkokulu’ndan Ömer Zaid Ateş 3. oldu.
Kaledere İlkokulu’ndan İbrahim Kıyak 4.,
Yeşilkent Şehit Mustafa Güler Ortaokulu’ndan Aysima Şentepe 5.,
Kaledere İlkokulu’ndan Bibars Boursru 6.,
Ünye İmam-Hatip Ortaokulu’ndan Murat Buğra Sarı 7.,
Cumhuriyet İlkokulu’ndan Özge Çifci 8.,
Kaledere İlkokulu’ndan Zeynep Aydın 9.,
Cumhuriyet İlkokulu’ndan Ahsen Mavi Çam 10. oldu.

B Kategorisi (10-14 yaş arası):
Kapılı Ortaokulu Yunus Emre Çubuk 1.,
Kapılı Ortaokulu’ndan Yunus Emre Çamyar 2.,
Şehit Hüseyin Başaran Ortaokulu’ndan Semanur Gümüş 3.,
Kaynartaş Ortaokulu’ndan Nisanur Uslu 3.,
Kaynartaş Ortaokulu’ndan İlayda Çelik 5.,
Kapılı Ortaokulu’ndan Tayfun Çubuk 6.,
Şehit İsmail Ustaoğlu Ortaokulu’ndan Sibel Kılıçarslan 7.,
Kapılı Ortaokulu’ndan Bünyamin Çamyar 8.,
Kaynartaş Ortaokulu’ndan Melike Civelek 9.,
Yaşar Gazioğlu Ortaokulu’ndan Kadernur Kuyumcu 10. oldu.

C Kategorisi (14-19 yaş arası):
Rabia Fidan 1.,
Serpil Aydoğdu 2.
(İlküvez Çok Programlı Anadolu Lisesi),
Nida Demir 3. (Avrasya Üniversitesi),
Melike Candır 4. (Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi) ,
Tuğba Aytekin 5. (Çakırtepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),
Muharrem Duman 6. (Yusuf Bahri Anadolu İmam-Hatip Lisesi),
Kübra Köse 7. (Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi),
Ömer Göktuğ Eren 8. (Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi),
Alperen Kırman 9. (Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi),
Hülya Karayiğit 10. (İlküvez Çok Programlı Anadolu Lisesi)

D Kategorisi (19-30 yaş arası):
Mustafa Bilir 1.,
Ayşe Öğüt 2.,
Fatih Çoşkun 3.,
Fatma Betül Damga 4.,
Öznur Demirci 5.,
Burcu Binek 6.,
Sinan Çınkıl 7.,
Nebi Çetin 8.,
Rasim Değirmenci 9.,
Tuğba Çamyar 10. oldu.

E Kategorisi (30 yaş üzeri) :
1. Hüseyin Yılmaz,
2.Hamide Yılmaz,
3. Halime Poyrazoğlu,
4. Fatih Akdeniz,
5. Aynur Gür,
6. Özgül Eren,
7. Bülent Kahraman,
8. Zeki Gün,
9. Binnaz Er ve
10. Seyhan Arslan oldu.

Ödül töreninin sonunda ÜNÇEK Başkanı Hüseyin Dikici, yarışmanın sponsorlarına teşekkür ederek, “Bu anlamlı yarışmanın tertip edilmesinde emeği geçen Yarışma Tertip Komitesine, yönetim kurulu üyelerine, Ordu Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm destekçilerimize, gözetmenlerimize; yarışma süresince bizlerden yardımlarını esirgemeyen okul idarecileri ve öğretmenlerimize, STK’lara, bu güzel gecede bizleri yalnız bırakmayarak bizi onurlandıran ve gecemize renk katan dostlarımıza, yarışmacılarımıza çok teşekkür ediyorum. Dereceye giren yarışmacılarımızı tebrik ediyorum; velilerini, hocalarını ve idarecilerini kutluyorum. ÜNÇEK olarak insanlığa faydalı olan bu tür yarışmalar düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Gece yarışmanın sponsorlarına plaket takdiminin ardından sonra erdi.

BİLGİLER
tarafından 08 Mayıs 2017 - 09:58 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 762 kere Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Site İçi Arama
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
Basında Ünçek
Mec Merkezi
E-Mail Listesi
Ünçek grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Ayet-i Kerime
Güzel Sözler