Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
1434-“El-Mübelliğ” Mevlid Kandili Programı‏

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneğimiz; 12 Rebiülevvel 1434/23 Ocak 2013 Çarşamba akşamı Ünye Merkez Büyük Camide akşam namazını müteakip “El Mübelliğ” Mevlid Kandili Programı düzenledi.

Programa konuşmacı olarak davet edilen Emekli Samsun Müftüsü Osman ŞAHİN; Peygamber Efendimizin “Mübelliğ” sıfatına ağırlık vererek yaptığı konuşmada, sevgili peygamberimizin tebliğ görevini ifa ederken izlemiş olduğu yol ve yöntemlerden bahsetti. Bu görevin şu anda, tüm Müslümanların üzerine bir vazife olduğunu dile getirdi. Bu manada Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in mealiyle birlikte okunmasının ve hadislerin takip edilmesinin çok önemli ve yararlı olduğunu belirtti. Gerek Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimizi anmanın ve gerekse mübelliğ faaliyetlerinin belirli yer, mekân ve süreler ile sınırlı olmayıp, hayatımız boyu ve her an sürdürülmesi gereken bir faaliyet olduğunu ifade etti.

Programımız Ünye’nin en kalabalık camisi olan Ünye Merkez Büyük Camide gerçekleştirildi. Programa ailece katılımın sağlandığı gözlendi. Cami içi, avlu ve hanımlara tahsis edilen üst kat tamamıyla doldu. Programda içerik olarak; Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahiler, Salâvat-ı Şerifeler, Naat ve Kasideler okunmuştur. Emekli Samsun Müftüsü Osman ŞAHİN’in konuşmasının ardından, ilçe müftümüz Aydın YIĞMAN tarafından Dua yapıldı. Akşam ile yatsı namazı arasında icra edilen ve Ünye’nin mülki idare amirlerinin de katıldığı program yaklaşık bir saat sürdü. Programa katılan misafirlere içinde hurma-lokum ikramı bulunan kutular dağıtıldı. Program çok başarılı olmuş ve yerel görsel ve yazılı medyada gündem oluşturmuştur.

[imagebrowser id=102]

BİLGİLER
tarafından 29 Ocak 2013 - 00:43 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ