Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
5. ÜNYE GENÇ ERKEKLER BİLEK GÜREŞİ YARIŞMASI 26 KASIMDA YAPILIYOR

GÜÇLÜ BİLEKLER GÜÇLÜ NESİLLER!!!
Ünye Belediyesi, ÜNÇEK Spor Kulübü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün beraber organize ettiği, 5.si düzenlenecek olan, artık geleneksel hale gelen “Ünye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” bu yıl da seyirciyle buluşuyor.

Faaliyet alanlarını her geçen gün artıran ÜNÇEK Spor Kulübü adına başkan Hüseyin Dikici: “Ünye’nin gençler kategorisinde en kapsamlı yarışması olan Bilek Güreşine, gençlerin ilgisi her yıl daha da artıyor.
Bilek güreşi sporu pratikliği uygulanabilirliği ve her yaş seviyesine hitap etme özeliğinden dolayı önem kazanmakta, gençler tarafından tercih edilmektedir. Daha da önemlisi Ata Sporu olması münasebetiyle kültürel mirasın devamlılığı açısından bizlere de ayrıca sorumluluk yüklemektedir.
“Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller” parolasıyla yapılan yarışmalarda, sporcular sağ kol ve sol kol olmak üzere 2 ayrı kategoride yarışabilmektedir. Ayrıca engelli sporcularında katılma fırsatı bulduğu bir organizasyondur.
Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmakla birlikte, gelecek nesli spor vesilesiyle hayra ve güzelliğe davet ederek, öz güven sahibi, toplumda kendisini ifade edebilen, güzel ahlaklı, bedenen, fikren, ahlaken, zihnen kuvvetli ve hayırlı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Her geçen sene katılımın giderek arttığı ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği yarışmaya 2016 yılında Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce genelinde 18 yaş altı, 25 liseden 4 bin gence bilek güreşi yaptırdık. Okullarında eleme yapılan, seçmelerde başarılı olan sporcuları, Ünye Spor Salonunda yarıştırdık ve başarılı olan gençler ulusal ve uluslar arası yarışmalarda Ünye’yi temsil ettiler.
Bu yıl yapacağımız yarışmada Ünye, Akkuş, İkizce ve Çaybaşı ilçelerinden 40 ortaokuldan 1500, 25 liseden 4000, Üniversite, KYK ve özel yurtlardan 1500 gence, toplamda 7 bin gencimize bilek güreşi sporuyla buluşturmayı hedefledik.
Okullarında eleme yapılacak 7 bin gencimizden 250 sporcuyu Ünye Kapalı Spor Salonunda yarıştıracağız.
Bu amaç doğrultusun yarışmaya katılım için seferberlik ilan ediyor, tüm liselerin, orta okul 4.sınıfların ve Üniversite 1. Sınıf öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz.”dedi.

Bilek Güreşi Antrenörü ve il temsilcisi Mustafa Arslan: “Geleneksel hale gelen 5.si düzenlenen Bilek güreşi yarışmasına sponsor olan Ünye Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çamyar’ın, Gençlik Hizmetleri İl Müdürümüz Mustafa Genç ve İlçe Müdürümüz Aydın Kuyumcu’nun yapılacak bu yarışma için katkıları büyük. Ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyorum.
Ünye Spor Salonunda yapılacak yarışma öncesi okullarımızda özverili bir çalışma yapılıyor. Bu Yarışma için okullarda öğrenciler tek tek bilgilendiriliyor. Listeler oluşturuluyor. Okul elemeleri yapılıyor. Her okul kendi takımını oluşturup 26 Kasım Pazar günü yapılacak bu yarışmaya hazırlanıyor.
Ünye elemesini geçen başarılı gençlerimiz il elemesine katılacaklar. İl elemesinde de başarılı sporcular 09-10 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da yapılacak Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışmasına götürülecek.”dedi.

Tarih : 26 Kasım 2017 ( Pazar)
Spor Salonu : Ünye Spor Salonu
Statüsü : 18 Yaş altı Genç Erkekler
Katılımcı Yaşı: 1999 – 2004 doğumlu kulüp lisanslı erkek sporcular (1999 ve 2004 yılları da dâhil)
Sıkletler : 50 kg, – 55 kg., – 60 kg. – 65 kg. – 70 kg. – 75 kg. – 80 kg.- +80 kg
Engelli : 55, +55 (oturarak yapılacaktır.).

Ünye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Ödüller
– Ünye birincilerine toplamda Başarı Belgesi ve Madalya
– Ünye İkincilerine toplamda Başarı Belgesi ve Madalya
– Ünye Üçüncülerine toplamda Başarı Belgesi ve Madalya
– İlk üç dereceye giren okullara Kupa verilecektir.

Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Ödülleri:

• Türkiye 1.lerine, Tam Altın, Başarı Belgesi ve Madalya
• Türkiye 2.lerine, Yarım Altın, Başarı Belgesi ve Madalya
• Türkiye 3.lerine, Çeyrek Altın, Başarı Belgesi ve Madalya

BİLGİLER
tarafından 16 Kasım 2017 - 07:27 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ