Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ufka Yolculuk 4 Kayıtları 13 Kasım 2015 Tarihinde Başlıyor

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin Proje ortağı olduğu Ufka Yolculuk 4 Kültür Yarışması Başlıyor. Kayıtlar 13 Kasım 2015 tarihinde başlayacaktır. 21 Şubat 2016 son kayıt tarihi olup sınav 3 Nisan 2016 tarihinde yapılacaktır. Yarışma Kitabı Riyazüs Salih’indir.
Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları H.1437 / M.2016 yılında Türkiye de Türkçe, Dünya genelinde ise İngilizce dilinde düzenlenecektedir. Yarışma “Riyâzü’s Sâlihîn’den 1001 Seçkin Hadis” eserinden yapılacaktır. Yarışma Türkçe dilinde 5 (beş) farklı kategoride, İngilizce dilinde ise tek kategori olmak üzere toplamda 6 (altı) farklı kategori de düzenlenecektir. Sınav yazılı olarak sorulan toplam 100 (yüz) çoktan seçmeli soru ile (test) yarışmacıların sıralaması belirlenecektir.
Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar www.ufkayolculuk.com web sayfasında yayınlanacaktır
Yarışma, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edilmektedir. Yarışmanın merkezi proje ortağı ise Son Peygamber Platformu’dur. Ayrıca yarışma; sınav merkezi açılacak illerdeki Gençlik Kulüplerinin/Vakıfların/Derneklerin (proje ortağı kulüpler) işbirliği ile organize edilmektedir.
YARIŞMANIN AMACI
Toplumun her kesimini Son Peygamberin (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak
Toplumda hadis algısı oluşturmak
H.143 / M.201 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin sav hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlenmektedir.
Ayrıca, yarışmamız okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamaktır.
Ünçek ÜnyeProje ortağıdır. Ünçek, 1,2,ve 3. Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarını yürüttü,

BİLGİLER
tarafından 09 Kasım 2015 - 10:07 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ