Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Beyin Nasıl Çalışır – Bünyamin ŞAHİN

1- Açılış ve Açılış Konuşması

AÇILIŞ KONUŞMASI

 

Değerli misafirlerimiz!

Ünye Çevre Eğitim ve Kültür Derneği’nin düzenlemiş olduğu bu anlamlı geceye teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor ve en içten duygularımla hepinize ‘Hoş Geldiniz’ diyorum.

Kuruluş tarihinden beri eğitim ve kültür alanında gerçekleştirdiği yoğun çalışmalarla kısa zamanda adından söz ettiren derneğimiz; bundan sonra da kendine özgü ilke ve hedefleri doğrultusunda insanlık için faydalı hizmetler üretmeye devam edecektir. .

Bu bağlamda derneğimizin temel amaçlarımızdan biri de; fertlerin her birinin seviyesine uygun olarak bilimsel, çağdaş usûl ve araçlarla gerekli her türlü eğitimi almalarını sağlamak, kritik-analitik düşünme yeteneğine sahip olmaları için gerekli çalışmaları yapmak, yaşayan ilim adamlarının topluma tanıtılması ve kendisinden istifade edilmesi için konferans ve seminerler düzenlemektir.

Bu manada beynimizin yapısı ve işlevinin daha iyi anlaşılması amacıyla “ Benimiz Nasıl Çalışır” konulu bu programı tertiplemiş bulunmaktayız.

Bu anlamlı gecede bizleri yalnız bırakmayan siz dostlarımıza; programın hazırlanmasında emeği geçen kardeşlerime teşekkür ediyor; seminerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yönetim Kurulu adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

2- Kur’an-ı Kerim Tilaveti

 

Kıymetli misafirlerimiz! Programa sözlerin en güzeli olan Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayacağız. Kur’an-ı Kerim ve Meailini okumak üzere Ünye Merkez Büyük Camii müezzini ve aynı zamanda dernek üyemiz olan Serdar YILDIZ Hocamızı sahneye davet ediyorum.

 

3- Değerli dostlar!

 

Şimdi de “ Beynimiz Nasıl Çalışır?” konulu sunuma geçeceğiz. Ancak sunum öncesi değerli hocamız Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN‘in öz geçmişi hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.

“Sayın Bünyamin ŞAHİN; 1968 yılında Amasya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini ……………… da tamamlayan hocamız, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Bir yıl sonra akademik çalışmalara başlayan Bünyamin ŞAHİN, ülkemizin değişik yerlerinde farklı konularda kongre, sempozyum, seminer ve kurslara davet edilmiştir. Kendisi de bilimsel kurslar ve seminerler düzenlemiş olup makaleleri yurt içi ve yurt dışındaki dergilerde yayınlanmıştır. Sosyal çalışmalara da ağırlık veren hocamızın Türk Stereoloji Derneği, Türk Anatomi Derneği ve Türk Beyin Araştırmaları Derneğinde üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve …… çocuk babası olan Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Ve şimdi sunumunu yapması için Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN Bey’i sahneye davet ediyorum.

4- Kapanış

 

Kıymetli misafirlerimiz! Hazırlamış olduğumuz program burada sona ermiştir. Teşriflerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ederiz. Daha nice güzel programlarda beraber olmayı dileriz. Allah razı olsun.

[imagebrowser id=36]

BİLGİLER
tarafından 10 Nisan 2010 - 10:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ