Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Bölge Kampı

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü (ÜNÇEK), Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Giresun Coşan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Piraziz Şehit Bahtiyar Aydın İzci Evinde 21-23 Ocak 2012 tarihleri arasında Bölge Kampı Yaptılar.

Bayrak töreni ile başlayan kampın açılış konuşmasını Kamp Müdürü Sedat EFE yaptı. Kulüp başkanları Selim AKÇAY, Hüseyin DİKİCİ ve Ömer ÖZTÜRK söz alarak kampın amacı ve önemine vurgu yaparak, verimli ve faydalı bir kamp temennisinde bulundular.

Kampa katılan izciler, sömestri tatilinin başında, geride kalan bir eğitim-öğretim döneminin yorgunluk ve stresini, doğa ile iç içe, dolu dolu üç gün geçirerek attılar. Aynı zamanda moral ve motivasyonlarını artırarak, 2.dönem için enerji topladılar.

Karlı ve soğuk  bir havada gerçekleştirilen kampta, izciler doğal yaşama uyum sağladılar, zor şartlarda yaşama tutunma becerileri kazandılar.

İzciliğin; izciler için bir oyun liderler için bir eğitim olması prensibinden hareketle, izciler kampta eğlenerek öğrendiler, çeşitli oyunlar, yarışmalar ve eğlenceli kamp ateşi etkinlikleriyle  doyasıya eğlenip mutlu oldular .

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü (ÜNÇEK), Giresun Coşan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak, kampın düzenlenmesinde tüm emeği geçenlere, kamp hizmetlerinin aksamadan yürütülmesinde emeği geçen Kamp Müdürü Sedat EFE kapanış konuşmasında “ Kamp Müdür Yardımcıları ve Liderlerimize, özellikle bu tesisleri kullanmamıza katkı sağlayan başta Piraziz Kaymakamımız Ali Hamza PEHLİVAN Bey’e ve ilçe izci kurulu başkanı Ersan KELLECİ Bey’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

[imagebrowser id=57]

BİLGİLER
tarafından 24 Ocak 2012 - 15:02 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ