Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Çeküd Tarafından Verilen Çevre Konulu Eğitici Eğitimi Kurs Belgesini Aldık

ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 2-5 Eylül tarihlerinde eş zamanlı olarak 81 ilde, öğretmenlere yönelik Çevre Konulu Eğitici Eğitimi Semineri Ordu’da da yapıldı.

ÇEKUD, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlıklarının da eğitici görevlendirerek destek verecekleri Çevre Konulu Hizmet içi Eğitim kursu Altınordu Fen Lisesi Konferans salonun da 40 eğitimci katıldı.

Çevre Konulu Hizmet içi Eğitim kursunun halkımızı biilinçllendirmede öğretmen-öğrenci arasındaki etkili eğitim-öğretim yöntemi araç olarak kullanılması, Çevre bilinci ve sorunları hakkında donanımlı hale getirilecek öğretmenlerin bilgi birikimlerini öğrencilere aktarması ile çevrenin korunması ve geliştirilmesi, çevre sorunlarının çözümlenmesi konularında örgün ve yaygın eğitim kurumlarının katılımları ile geniş bir fayda sağlamak amaçlanmaktadır.

Çevre Konulu Hizmet içi Eğitim kursunun ilk gününde Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN bizzat katılarak Çevrenin önemine değinmiş; öğrencilerimize çevreyi korumanın ve yarınlara aktarmanın önemini bu kurstaki kursiyerlerin aktarmasını söyledi. Çevrelerini korumaları için kendi ilke ve davranışlarını sergilemeleri gerektiğini ‘’ ben kendim çekirdek çıtlatmayı seviyorum ama kabuklarını cebimde biriktirerek en yakın çöp kovasına kadar taşıyorum; öğrencilerimizin de bu duyarlılık ve ilkeli duruşu sergilemelerini bekliyorum ve siz değerli kursiyerlerimizin öğrencilerimize ve topluma bu farkındalığı oluşturacağınıza inanıyorum’’dedi. Eğitici Eğitim Kursu kursiyerlerine başarılar diledi…

Daha sonra ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) tanıtımı yapılarak 4 gün sürecek olan ve bir günü Atölye çalışması olacak olan seminere geçildi..

Katılımcı eğitmenler olarak Ordu Sosyal Gelişim Derneği adına Nureddin ODABAŞ, ÇEKUD adına Erhan DÜZGÜN, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü adına Berrin GÖNÜL SEVEN, Orman İşletme Müdürlüğü adına Aslı BÖBEK BAĞIRAN, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü adına Elif YANAL katıldılar.

BİLGİLER
tarafından 25 Mart 2015 - 23:49 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ