Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Derneğimizin Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Gezisi Dolu Dolu Geçti

16 Mayıs 2014 Cuma akşamı Ünye’den yola çıkan 15 kişilik bir grupla 17 Mayıs Cumartesi sabahı ilk olarak Van ilimize uğradık. Erciş, Edremit’te ünlü Van Kahvaltısı’nın tadına baktıktan sonra Van Merkez ve nihayet Van Kalesi’nin eşsiz güzelliklerini keşfettik. Burada bizi ağırlayan ve refakat eden kardeşlerimize teşekkür ederiz. Öğleden sonra, Ağrı İli Doğubeyazıt İlçesi İshak Paşa Sarayı ve Ahmed-i HÂni Hz. kabir ziyaretlerini yaptık.
Akşam ezanı Kars’a vardığımızda okunmuştu. Kars Öğretmenevi’nde akşam yemeğimizi yedikten sonra, ünyeli öğrenci arkadaşlarımız ile buluşma ve geç vakte kadar sohbet etme imkanımız oldu.
Sabah namazını Kars’ın medÂr-ı iftiharı Nakşibendi Silsilesinin 6. Büyüğü Şehid ümmi Âlim Ebu’l-Hasen El Harakânî Hz.lerinin medfun bulunduğu Kars KAlesi’nin eteğindeki külliyede kıldıktan sonra kabir ziyareti yaptık.
Kars kalesi, Ani HArabeleri ve akşam Erzurum’a vasıl olduk. Erzurum Abdurrahman Gazi Ks. Nene hatun, Aziziye Tabyası, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kalesi, Ulu Cami, Çifte Minare derken karnımızı meşhur cağ kebabı ile doyurduk.


Gece Erzurum Mehmed Zahid Kotku Ks. Camiinde konaklayıp sabah namazı sonrası yola koyulduk. Kop Dağı, Uzungöl yakınından geçip yayla yoluyla Çaykara’ya indik. Çaykara’da Âlim ve zahid Merhum Ferşad Efendi’nin kabrini ziyaret edip kendi ismiyle kurulan Kur’an Kursu’nda öğle yemeği yedik.
Dernekpazarı Kondu Köyü’ne geçip Merhum Âlim ve ZÂhid Yusuf Şevki Efendi KS. Kabrini ziyaret ettikten sonra Trabzon merkezde bulunan yine Karadeniz’in manevi önderlerinden Merhum Abdurrahman Beşikçi Ks. Hocaefendi’nin kabrini ziyaret ettik.
Bulancak’ta akşam namazını kılıp Ünye’ye 19 Mayıs 2014 Pazartesi gecesi Saat 22:30’da vasıl olduk.
Ezcümle, TADI damağımızda değil YÜREĞİMİZDE kalan bu gezi ömür boyu unutamayacağımız bir hatıraya dönüştü bizim için.
Yeni tanıştığımız insanlar, edindiğimiz kardeşler, yıllarca aynı memlekette olmamıza rağmen gurbette biliştiğimiz halleştiğimiz arkadaşlar, Manevi önderlerin hala dinamik ve capcanlı duran tasarrufları karşısında irkilip kendimize geldik.
Bu gezi sonrası artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak……..

BİLGİLER
tarafından 26 Mayıs 2014 - 09:07 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ