Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Hacı Yusuf Bahri Efendi ve Talebelerini Anma

18 Haziran 2011 günü Ordu’nun Ünye ilçesinde, Ünye Çevre Eğitim ve Kültür Derneği “Hacı Yusuf Bahri Efendi ve Talebelerini Anma” programı düzenlendi.
Ünye Bakırcılar arastasında bulunan, İslam’ın öğrenilmesi ve yayılmasında önemli katkıları bulunan Sadullah Bey Medresesi’nde müderris olarak görev yapan ve bir dönem Ünye Müftülüğü görevinde bulunan Hacı Yusuf Bahri Efendi ve talebeleri, Orta Cami düzenlenen programla avlusunda anıldı. Programa AK Parti Genel Sekreteri ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ünye Kaymakamı Dr. Osman Günaydın, Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu,Ünye Müftüsü Mustafa Bilgiç, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.”Tarihe mal olmuş bu mümtaz şahsiyetler bizim gerçek kahramanlarımızdır” diyen Ünye Müftüsü Mustafa Bilgiç, “Kahramanı olmayan bir millet, millet olamaz. Bir millet kahramanları ile yaşar, kahramanları ile var olur. Bu kahramanlar bize cesareti, özgürlüğü ve erdem ve ahlakı öğretmiştir. Çünkü, cesur olmayan insan özgür olamaz. Özgür olmayan insan erdemli davranışlarda bulunamaz. Bu gerçek kahramanlar bizlerin özgür ve erdemli yaşaması için kendilerini insanlığa adamışlardır. Bunu yaparken de hiçbir karşılık beklememişlerdir” ifadelerini kullandı.
AK Parti Genel Sekreteri ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin ise, “Katılmaktan ve burada olmaktan son derece mutlu olduğum bu programı düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca, uzun yıllar araştırma yaparak, bu programın gerçekleşmesinde önemli katkısı bulunan Mehmet Karayalman’ı da tanımaktan mutlu oldum” diye konuştu.
Hacı Yusuf Bahri Efendi’nin ailesi adına konuşan torun Seyit Bilal Özalp, programa katkıda bulunanlara teşekkür etti. Ayrıca, programa katkı sağlayanlara teşekkür belgesi verildi.

[imagebrowser id=43]

BİLGİLER
tarafından 18 Haziran 2011 - 15:02 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ