Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Hacı Yusuf Bahri Efendi ve Talebelerini İkinci Anma Programı

Ünçek – Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği olarak geçen sene 18 Haziranda gerçekleştirdiğimiz Hacı Yusuf Bahri Efendi ve Talebelerini Anma Programı‘nın bu sene Ünye Belediyesi ve Ünye Müftülüğününde katkılarıyla ikincisini gerçekleştirdik. Program kapsamında Ünye’ye gelen Akademisyen ve Müzisyenler Çakırtepede kahvaltılarını yaptılar.

Programa İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Akparti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat ve İhsan Şener, Ordu Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Ordu İl Başkanı Av. Hüseyin Akyol, Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ünye Müftüsü Aydın Yığman, Prof. Ahmet Turan Aslan, Prof. Dr. Bedri Gençer, Doç. Dr. Hür Mahmut Yücel, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Işıtan, Dr. Mahmut Tokaç, emekli Müftü Osman Şahin, Tasavvuf Tarihi Uzmanı Fatih Yıldız, Tasavvuf Musikisi Solisti Yusuf Karagöz ve Şef Ateş Karaduman, belde belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kuran-ı Kerim okunmasıyla program başladı. Programın Açılış Konuşmasını Derneğimiz Sekreteri Mehmet Karayalman gerçekleştirdi. Belediye başkanı ve Bakan’ın konuşmalarının ardından, semazen gösterisi ve onun ardında Yusuf Karagöz’ün Tasavvuf Musîkisi Konseri gerçekleşti. Son olarak panelistlerin yaptığı konuşmalarla tamamlandı.

Program sonunda Dernek Başkanımız Hüseyin Dikici, Programa katılımlarından dolayı İdris Naim Şahin’e Plaket ve Hacı Yusuf Bahri Efendi’nin hayatını anlatan bir kitap hediye etti. Ayrıca Programa katılan Müzisyen ve Panelistlede’de Plaketleri verildi.

[imagebrowser id=75]

BİLGİLER
tarafından 16 Haziran 2012 - 20:15 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ