Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Okunması Gereken Kitaplar

Okumak Rabbimizin ilk emri. İnsan için en onurlu eylem. Her yaşta ve seviyede okunabilecek eserleri Ünçek olarak tavsiye ediyoruz.
Server İletişim; yakın tarihimizin mânevî büyüklerinden ve âbide şahsiyetlerinden merhum Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi’yi yakından tanıyıp eserlerinden istifade etmek/ettirmek isteyenler için, merhum Hocaefendi’nin yeni basılan eserlerini set halinde istifadenize sunuyor.

Set içerisinde yer alan eserler şu şekilde:

NEFSİN TERBİYESİ 400 Sayfa / Server İletişim
Merhum Mehmed Zahid Kotku rahmetullahi aleyh Hocaefendinin, nefsin sıfat ve özelliklerini tanıtmak ve menfi tesirlerinden kurtulmak yollarını göstermek için kaleme aldığı eser.
Detaylı bilgi: internetpazar.com/nefsin-terbiyesi.html

CENNET YOLLARI 400 Sayfa / Server İletişim
“Ne yapalım da Cehennemden uzak olalım? Ne işleyelim de Cennete ve cemale vâsıl olalım?” gibi soruların cevabı bu eserde.
Detaylı bilgi: internetpazar.com/cennet-yollari.html

HADİSLERLE NASİHATLER 1.Cilt 340 Sayfa / Server İletişim
Âlemlere rahmet son Peygamber Hz. Muhammed (sas) Efendimiz’in Hadis-i Şerifleri ışığında hayatımıza ışık tutacak bir çok sorunun cevabı 2 ciltten oluşan “Hadislerle Nasihatler” eserinde.
Detaylı bilgi: internetpazar.com/hadislerle-nasihatler.html

HADİSLERLE NASİHATLER 2.Cilt 280 Sayfa / Server İletişim
Âlemlere rahmet son Peygamber Hz. Muhammed (sas) Efendimiz’in Hadis-i Şerifleri ışığında hayatımıza ışık tutacak bir çok sorunun cevabı 2 ciltten oluşan “Hadislerle Nasihatler” eserinde.
Detaylı bilgi: internetpazar.com/hadislerle-nasihatler.htmlKalp, Nefs ve Ruh, batılı bir psikoloji uzmanının, tasavvuf geleneğinin zengin maneviyatı ve şahsiyet gelişimi üzerine yaptığı ilk ciddi araştırma olarak değerlendirilebilir. Batı psikoterapisi, bizim daha çok çocukluk döneminde oluşan nevrotik sapkınlıklarımızı gidermek ve toplumla adaptasyonumuzu sağlamakla ilgilenir. Bunun zıttı olarak tasavvufun hedefi temelde maneviyatçıdır. Evet bizim menfiliklerimizi dönüştürmeye ve dünyada etkin olmaya ihtiyacımız vardır; fakat bundan önce ilahi olanla tam bir birlikteliğe ulaşmamız gerekmektedir.

Mekke’ye Giden Yol :Libya bağımsızlık mücadelesine katılan ve Pakistan’ın Birleşmiş Milletler’deki delegesi görevine getirilen Yahudi asıllı Avusturyalı gazeteci ve yazar Muhammed Esed, batılı dostlarının ısrarı üzerine bütün hayatını dolduran bu eşsiz macerayı yazmak için B.M.’deki görevinden istifa etti ve dünyanın belli başlı dillerine çevrilen bu kitabı yazdı. Mekkeye Giden Yol, İslâm dünyasının iç yüzünü, canlı gerçeğini ve batıya karşı direniş destanının anlatan üstün bir belgesel olmak yanında eşsiz bir edebi metindir.

BİLGİLER
tarafından 21 Ekim 2014 - 15:31 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ