Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
ÜNÇEK İzcileri, Sarıkamış Şehitlerinin İzinden Yürüdü

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK) izcileri, Sarıkamış şehitlerinin izinden yürüdü.
Başkan Hüseyin Dikici, Ünçek izcileri olarak “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 100. yılında Sarıkamış, asımın nesli, asrın yürüyüşünde, “Gök Allahu Ekber, Yer Allahu Ekber’’ sloganıyla düzenlediği Sarıkamış Şehitlerini Anma Programına” katıldıklarını ifade etti.
Ünçek faaliyet sorumlusu Hasan Açıkgöz; “40 izcimiz ile birlikte Sarıkamış Şehitlerini Anma Programına katıldık. Bu etkinlikteki amacımız, gençlerimize tarih bilincini kazandırmak, vatan sevgisini aşılamak ve milli benlik duygusunu artırmak için ecdadımızın göstermiş olduğu fedakarlıklardan yola çıkarak toplumumuzda bir farkındalık oluşturarak, vatan savunması uğrunda çekilen sıkıntıları yerinde görmektir.” dedi.
İzci lideri Seahattin Çakar; “03 Ocak 2015 Cumartesi saat 17:00’de Ünye’den hareket edip sabah 05:00’de Sarıkamış’a ulaşılıp, tüm Türkiye’den gelen onbinlerle ifade edilen izcilerle buluşuldu” dedi.
İzci lideri İshak Sarı; “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘100. yılında Sarıkamış, asımın nesli, asrın yürüyüşünde, “Gök Allahu Ekber, Yer Allahu Ekber’’ sloganıyla düzenlediği Sarıkamış Şehitlerini Anma Programına TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Devlet erkanı ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.
Dualar, ilahi ve tekbirlerle başlayan yürüyüş kar ve buz zeminden dolayı zorlu bir parkura dönüştü. 8 km uzunluğunda ve 4 kilometresi dik yokuştan oluşan güzergahta yapılan yürüyüş 5 saat sürdü. THK pilotlarının muhteşem gösterileri ve yemek ikramından sonra Ünçek izcileri gece 02:00’de Ünye’ye döndü. “ dedi.

BİLGİLER
tarafından 05 Ocak 2015 - 23:04 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ