Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
ŞÜHEDAYA VEFA HER ŞEHİDE 1 YASİN HEDEF 253 BİN

Okuyarak şehitlerimize hediye edilmesini istediğiniz Yasin-i Şerif’leri www.253binyasin.com adresine göndererek ecdadımıza siz de bir Yasin-i Şerif hediye edebilirsiniz.
Türkiye İzcilik Federasyonunun 22-26 Nisan 2018 tarihlerinde Çanakkale’de düzenlediği İzci Kampında binlerce izci ile Şehitlerimize Hediye edelim.
Son kayıt tarihi 23 Nisan 2018/ 06 Şaban 1439

PROJENİN AMACI

ŞÜHEDAYA VEFA teması ile ve
“HER ŞEHİDE BİR YASİN, HEDEF 253 BİN” sloganıyla başlatılan projede okunacak Yasin-i Şerifleri, 22-26 Nisan 2018 tarihlerinde Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen “Dedeciğim Ben Geldim” temalı Çanakkale Milli Bilinç Kampı’nda 23 Nisan 2018 gecesinde şehitlerimizin bağrında kamp yapan binlerce izci ile birlikte tüm şehitlerimize hediye edilecektir.

Sizleri de bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din için, millet için, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan Çanakkale özelinde geçmiş ve günümüzdeki tüm şehitlerimizi hatırlamaya ve Yasin-i Şerifler okumaya davet ediyoruz.

İzci, lider ve gönüllülerimiz tarafından 2015 yılında Çanakkale Zaferimizin 100. yılına özel başlatılan 253BİNYASİN PROJESİ katkı ve desteklerinizle her yıl daha da yaygınlaşarak devam etmektedir.

Sizlerin de okuyup sitemize giriş yapacağınız Yasin-i Şerif’ler, şehitlerimizin unutulmaması, yapılan fedakârlık ve özverinin sürekli hatırda kalması için binlerce izcinin katıldığı Türkiye İzcilik Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu 57 Alay yürüyüşü gününde bir dua programı ile hediye edilecektir.

Tamamı şehit olan 57. Alay’ın 25 Nisan 1918’de sabaha yakın çıkarma yapan düşmana karşı o şanlı yürüyüşe başladığı alanda kurulan Çanakkale Milli Bilinç Kampında özel programlarla dedelerimize hediyelerimizi takdim etmiş olacağız.

Her biri ayrı bir hikâyeye sahip Çanakkale Şehitlerimizle ilgili ne söylesek ne anlatsak yine de hakkını veremeyiz. Memleketin hatta İslam dünyasının her yerinden katılım ve desteğin olduğu, milletin ve bir ümmetin varoluş mücadelesi olan Çanakkale savaşında şehit düşen dedelerimizin birlik ve beraberlik ruhu, sergiledikleri kahramanlıklar bizler ve nesillerimiz için birer iftihar abidesi olmuştur.

Bu duygularla 57. Alayın yürüyüş noktasında buluşan her yaştan binlerce çocuk ve gencimizin dua ve âminleri ile şehitlerimiz her yıl yâd edilmekte ve bu vesile ile gençlerimiz cennet vatanımızın uğrunda nice şehitler verildiğini idrak etmeleri sağlanmaktadır.

Bizler de Çanakkale’de omuz omuza çarpışmış olan ecdadımız gibi kardeş olduğumuzun bilincinde olarak tüm şehitlerimize “ŞÜHEDAYA VEFA” sloganı ile Yasin-i Şerifler okumak için yola çıktık.

Okuduğunuz Yasin-i Şerifleri www.253binyasin.com adresine göndererek ecdadımıza siz de bir Yasin-i Şerif hediye edebilirsiniz.FB_IMG_15228692636359

BİLGİLER
tarafından 04 Nisan 2018 - 21:14 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.355 kere Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Site İçi Arama
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
Basında Ünçek
Mec Merkezi
E-Mail Listesi
Ünçek grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Ayet-i Kerime
Güzel Sözler