Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ufka Yolculuk-5

Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü ve Konya Erdemli Gençlik Kulübü işbirliğiyle 2 – 4 Mart 2012 tarihlerinde, Karaman Demosan Otel’de, gelenekselleşen Ufka Yolculuk kamplarının 5.si, arzulanan hedefler doğrultusunda başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin dört bir yanından 380 seçkin katılımcı bir araya gelerek hem kaynaşarak sosyal çevrelerini geliştirdiler hem de özenle tasarlanmış konu ve alanında uzman konuşmacılardan faydalanarak gelişimlerine ivme kazandırdılar.

‘Kardeşlik’ ana başlığından ilham alarak çıktığımız bu seneki yolculuğumuzda birbirini tamamlayan konular seçilerek katılımcıların istifadesine sunuldu ve ortak bir bilinç oluşturulmaya çalışıldı. Yine özenle hazırlanan görsel içerik de seminerlere eşlik ederek kalıcı bir sinerjinin sağlanmasına yardımcı oldu.

Zinde Gençlik Kulübü Başkanı Adem Öztürk,
Prof. Dr. Kadir Özköse,
Prof. Dr. Orhan Çeker,
Prof. Dr. Muammer Koç,
Ar. Gör. Muharrem Hilmi AKSOY,
Gıyasettin Karatepe
ve
Sait Bilir gençlere çeşitli konularda seminer ve eğitimler verdi.

Kamp süresince otelin çeşitli imkânlarından faydalanan katılımcılar, özel zamanlarda özel yerlerde hep beraber toplanmayı da ihmal etmediler.

Türkiye’nin dört bir tarafından gelen gençler yörelerine özgü yiyecekleri getirerek birbirlerine ikram ettiler. Ordu yöresinden Fındık ikram edilmişti. Samsun’danda çok lezzetli bir Kabak Tatlısı vardı.

Gençlere sahne almaları için ayrılan bölümde çok yetenekli kişiler ortaya çıktı ve izleyenleri hayran bıraktılar.

Bilek güreşi müsabakasında da 4 kategoriden birinciler seçildi. Büyük rağbet gören müsabakada onlarca rakibini eleyerek birinci olan kişileri kutlarız.

Bizde Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği olarak programa temsilcimizi gönderdik.

[imagebrowser id=54]

BİLGİLER
tarafından 05 Mart 2012 - 07:45 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ