Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Liselerarası Bilek Güreşi Yarışması’nda Ünçek’e 6 Madalya

Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Ordu Elemeleri Yapıldı. Yarışmaya ilgi çok yüksek oldu.
ÜNÇEK Spor Kulübü’ne kayıtlı sporcular 5 kategoride 1. oldu
Türkiye genelinde 28 ilde yapılan yarışmaya 3000′e yakın bilek güreşi sporcusu katıldı. Ordu ilimizde ilk defa yapılan bu kadar yüksek katılımlı yarışmaya il genelinde 35 liseden 300′ün üzerinde genç katıldı. Ordu ilimiz en yüksek katılım ve yarışma organizasyonu nedeniyle özel övgü aldı. Ordu elemelerinin sorumluluğunu Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü ve Fatsa Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü üstlendi.
Açılış törenine Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Ordu Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Enver YILMAZ, Ordu Vali Yardımcısı Fatih GÖRMÜŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer YILMAZ, Baro Başkanı Av. Oktay ÇANAK, Gülyalı İlçe Milli Eğitim Md. Murat Çulfaz, İzcilik İl Temsilcisi ve Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Dr. Selim Akçay, İdeal Genç Kulüp Önderi Nurettin Odabaş; İdeal Genç Kulübü, Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü ve Fatsa Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü yöneticileri ve Liderleri ile okul sorumluları ve bilek güreşçileri katıldılar.
Açılış konuşması yapan İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Dr. Selim AKÇAY” Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu kontrolünde Liseler arası bilek güreşi yarışmalarını tertip ettik. Yarışmalara İl genelinden toplam 300 sporcumuzun katılımını sağladık. Yarışlar Türkiye genelinde 28 il de yapılmaktadır. Burada dereceye giren sporcularımız 24 Şubat tarihinde İstanbul da yapılacak finallere katılacaktır, Bilek Güreşi sporunu çok önemsiyoruz ve Ordu ilimizde bu konuda farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.
İlimizde böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştiren herkese teşekkür ediyorum diyen Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Ordu Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Enver YILMAZ“ Bugün burada gerçekleştireceğiniz yarışların Ordu’da bir sinerji oluşturacağını, bütün liselerden gelen genç kardeşlerimizin yapmış olduğu bu organizasyonun diğer spor dallarına da örnek ve model olmasını temenni ediyorum. Bize düşende destek olmaktır. Bu güzel organizasyona imza atan federasyonumuza, tertip heyetine, sporcularımıza ve hakemlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bu tür organizasyonlara çok önem veriyoruz diyen Ordu Vali Yardımcısı Fatih GÖRMÜŞ” Bildiğiniz gibi Türkiye de genelde spor popüler spor olarak değerlendiriliyor işte futbol, basketbol ve diğerleri gibi, Bilek güreşi ve diğer sporların önemi çok anlaşılmış değil, alternatif sporların anlaşılması anlamında bu tür organizasyonlar çok önemlidir. Bu tür organizasyon tekliflerini çok önemsiyoruz ve elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ve sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.
Yarışmalar sağ kol 8 sol kol 8 toplam 16 kategoride yapıldı. Çok çekişmeli geçen yarışlar Bilek Güreşi Merkez Hakem Kurulu Başkanı Şehzade İbiş ve 4 uluslararası hakem yanı sıra 6 Ordu ili aday hakemleri katıldılar.
Sağ kol ve sol kilolarında Kamil Terzi, Kerem Taş, Görkem Alper Kovancı, Ömer Yetişen, Yunus Emre Kirman, Fatih Yurt, Burak Çiftçi, Ufuk Miralp Ateş, Onur Öztürk, Ali Sekmen, Orkun Eyice, İlhan Karayiğit, Erkan Tanrıvermiş, Burak Çiftçi 1. Oldular ve İstanbul’da yapılacak Türkiye Finalinde Ordu ilimizi temsil edecekler. Altın madalya yanında 1g altın ödülü kazandılar.
Tüm katılımcılara, dereceye girenlere ve bilek güreşi sporcularımıza teşekkür ederiz.

040 001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 015 016 017 018 019 020 021 022 023 024 025 026 027 028 029 030 031 032 033 035 036 037 038 039

BİLGİLER
tarafından 13 Şubat 2014 - 08:40 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ