Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünyekent Ünçek Bilek Güreşi Final Haberi

http://www.unyekent.com/haber/31894/uncek-bilek-guresi-takimi-final-yolcusu

Ünye Kent Gazetesi’nde çıkan 22 Şubat 2014 tarihli Bilek Güreşi finali haberi

ÜNÇEK Bilek Güreşi Takımı final yolcusu
22 Şubat 2014 Cumartesi 10:14
İstanbul’da 24 Şubat tarihinde düzenlenecek Türkiye Vücut Geliştirme, Fitnes ve Bilek Güreşi Federasyonu Liselerarası Genç Erkekler Bilek Güreşi Turnuvası’na Ordu’yu temsilen katılan 5 Ünyeli sporcu bugün yola çıkıyor.
Asfa Koleji ve Zinde Spor Kulübü’nün Türkiye Vücut Geliştirme, Fitnes ve Bilek Güreşi Federasyonu izniyle düzenlemiş olduğu Liselerarası Genç Erkekler Bilek Güreşi Turnuvası’nda final heyecanı başladı.

Ordu il elemelerinde başarılı sonuçlar alan ÜNÇEK İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Dikici, ”Bilek Güreşi ata sporu olarak da anlam kazanmış bir spor dalıdır. Türkiye il elemeleri yapılırken Ordu olarak bu spora yoğun ilgi gösterilmesinde ve ilimizin federasyon tarafından özel ilgi görmesinde ÜNÇEK’in önemli katkısı olmuştur.” dedi.

24 Şubat 2014 Pazartesi günü İstanbul Ümraniye Haldun Alagaş Spor Tesisleri’nde başlayacak olan final müsabakalarına Ünyelileri davet eden Dikici, sporcularımıza başarılar diledi.

Derneğin Bilek Güreşi Antrenörü ve hakemlerinden Mustafa Arslan ise, ”Derneğimiz büyük bir gayretle hazırlandığı Turnuva’ya ilçemizde bulunan liselerden toplamda 85 öğrenciyle katılmıştır. Yapılan çalışmanın sonuçları da alınmış ve İl bazında Takım birinciliği Ünye Adnan Menderes Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nin olmuştur. Açık fark arayla takım birinciliğini alan derneğimiz 6 kategoride 5 birinci çıkarmış ve bu sporcular İstanbul’da yapılacak olan finallere kendi kilolarında katılmaya hak kazanmıştır” dedi.

Finale kalan sporcular Burak Çifçi, Yunus Emre Kirman, Onur Öztürk, Fatih Yurt ve İlhan Karayiğit oldu.

BİLGİLER
tarafından 25 Şubat 2014 - 08:59 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ