Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünçek Bilek Güreşi Takımı Final’de (Video Haber İçin Tıklayın)


Asfa Koleji ve Zinde Spor Kulübü’nün Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu izniyle düzenlemiş olduğu, Liselerarsı Genç Erkekler Bilek Güreşi Turnuvası’nda final heyecanı başladı. Ordu İl elemelerinde başarılı sonuçlar alan ÜNÇEK İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Dikici yaptığı açıklamada :”derneğimiz, ilkeli, seviyeli spor çalışmaları ile gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan kurtulmasını, vatana, millete ve ailesine faydalı sporcular yetişmesini kendisine vizyon edinmiştir.
Bu bağlamda Bilek Güreşi ata sporu olarak da anlam kazanmış bir spor dalıdır. Türkiye il elemeleri yapılırken Ordu olarak bu spora yoğun ilgi gösterilmesinde ve ilimizin federasyon tarafından özel ilgi görmesinde ünçek’in önemli katkısı olmuştur.sporcularımıza başarılar diliyor ve 24 Şubat 2014 Pazartesi günü İstanbul Ümraniye Haldun Alagaş Spor Tesisleri’nde başlayacak olan final müsabakalarına tüm Ünye halkını davet ediyorum. ” dedi.

Derneğin Bilek Güreşi Antrenörü ve hakemlerinden olan Mustafa ARSLAN ise yaptığı açıklamada:” derneğimiz büyükbir titizlikle hazırlandığı Turnuva’ya ilçemizde bulunan liselerden toplamda 100 öğrenciylle katılmıştır. Yapılan titiz çalışmanın sonuçları da alınmış ve İl bazında Takım birinciliği Ünye Adnan Menderes Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nin olmuştur.
Açık fark arayla takım birinciliğini alan derneğimiz 6 kategoride 5 birinci çıkarmış ve bu sporcular İstanbul’da yapılacak olan finallere kendi kilolarında katılmaya hak kazanmıştır. ” dedi.
Finale kalan sporcular ve kategorileri

Burak ÇİFÇİ
Yunus Emre KİRMAN
Onur ÖZTÜRK
Fatih YURT
İlhan KARAYİĞİT

BİLGİLER
tarafından 21 Şubat 2014 - 05:40 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ