Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
ÜNÇEK İzcileri, Çınarsuyu Kulüp Kampını Tamamladı

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK), 11-13 Mayıs 2018 tarihlerinde, Ünye Çınarsuyu Tesislerinde 50 kız ve erkek izcisi ve 5 izci liderinin katılımıyla “Motivasyon” temalı kulüp kampını gerçekleştirdi.
Üç gün süren kampta izciler, izci liderlerinin refakatinde izcilik eğitimi gördüler. Daha önce öğrendikleri izcilik faaliyetlerine ait teorik bilgileri, kamptaki uygulamalarla pekiştirdiler. Kampı başarı ile bitiren izciler, kazandıkları motivasyon sayesinde evlerine döndüler.
Çınarsuyu Tesisleri kamp alanında, doğal bir ortamda ve yoğun bir katılımla gerçekleşen kampta izciler bol bol oksijen depoladılar. Kamp süresince açık alan izcilik çalışmaları yapan izciler; temel izcilik bilgilerinin yanında tesis kurma, ateş çeşitleri, düğümler, el ve düdük komutları, oyunlar, yarışmalar, marşlar ile istasyon çalışmalarını yaparak ve izciliği yaşayarak uygulama fırsatı buldular. Kamp ateşinde savaş mağduru çocukları ve aziz şehitlerimizi de unutmayarak onlar için dualar ettiler. Doğa yürüyüşü ve sabah sporlarıyla sağlıklı spor yapmanın ve zinde kalmanın keyfini yaşayan izcilerin, helal ve sağlıklı beslenmeye de dikkat ettiler.
Kulüp Başkanı Hüseyin Dikici, “Lider ve izcilerimiz bu kamp sayesinde bir yıllık çalışmanın sonucunu uygulamalı olarak görme imkanı buldular. İzcilerimiz büyük bir heyecanla bu kampı bekliyordu. Gözlerindeki ışıltıyı ve mutluluğu gördük. Verilen emeklerin boşa gitmemiş olması bizleri çok mutlu etti. Bu kamp ile bu yılki izcilik çalışmalarımızı tamamlamış olduk. Kampımızda Türkiye İzcilik Federasyonu’nun kamp talimatlarını tam olarak uygulayan lider arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, kurallara uyarak disiplin içinde kampı bitiren tüm izcilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca Çınarsuyu Tesislerini kullanma imkânı sağlayan Ordu Büyükşehir Belediyemize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.
İzcilik komisyonu sorumlusu Kenan Arslan, “İzciliğin yaşayarak öğrenilen bir spor olduğunu, teorik bilgilerin uygulamaya dönüştüğünde daha anlamlı olduğunu, bu yüzden de kampların büyük önem arz ettiğini belirtti. Hava şartlarının müsait olmasıyla, hazırladıkları kamp programının disiplin içerinde uygulandığını, hem öğrenerek hem de eğlenerek motivasyonlarını arttırdıklarını, ulusal kamplara yönelik tecrübe kazandıklarını ve kamp faaliyetlerini daha sıklıkla yapacaklarını ifade etti. Başarıya giden yolda emin adımlarla yürümek istiyorsak her izcinin izci andında da belirtildiği gibi Allah’a ve vatanına karşı vazifelerini yerine getiren, izcilik türesine uyan, başkalarına her zaman yardımda bulunan, kendisini bedence sağlam, fikirce uyanık ve ahlakça dürüst tutmak için elinden geleni yapan izciler olmanız gerekir” dedi.
Kampa katılan izcilerden Yusuf Erdem Çalık, “Uzun zamandır böyle bir kampın hayalini kurmuştuk. Yorucu ancak bir o kadar da eğlenceli ve öğretici bir kamp dönemi geçirdik. Özellikle kamp ateşi etkinlikleri çok güzeldi. Doğal hayatı ve yaşam koşullarını yerinde gördük, arkadaşlık ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirdik. Çuval yarışı, elma, armut, salatalık, bisküvi, yoğurt yeme yarışmaları, yemekler, oyunlar, teftişler, kamp ateşi etkinliği, gösteriler, sunumlar, bisiklete binme etkinliği vb. yaşanmaya değerdi. Bize bu kampı düzenleyen Ünçek spor kulübüne ve tüm liderlerimize çok teşekkür ederiz” dedi.
Hava şartlarının da elverişli olması sayesinde neşeli ve huzurlu bir ortamda geçen kamp, izcilerin bir sonraki kampta buluşmak için yaptıkları iyi dileklerle sona erdi.
IMG-20180513-WA0030

IMG-20180514-WA0005

BİLGİLER
tarafından 15 Mayıs 2018 - 18:45 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.640 kere Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Site İçi Arama
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
Basında Ünçek
Mec Merkezi
E-Mail Listesi
Ünçek grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Ayet-i Kerime
Güzel Sözler