Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünçek İzcileri Şühedanın İzinde

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, Ergin İzcileri ve Liderleriyle birlikte Sarıkamış Şehitlerini anma programı vesilesiyle 6 Ocak 2013 Pazar günü Allahuekber Dağlarındaydı.

ÜNÇEK Spor Kulübü İzci lideri Mustafa ARSLAN, hemşerimiz İçişleri Bakanı İdris Naim ŞAHİN, Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ, Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer SUBAŞI ve 10 binleri bulan katılımcıyla bir arada bulunmak, şehitlerimizi anmak, “Dedeciğim Ben Geldim.” demek, onların yaşadıklarını bir nebze de olsa hissetmek için orada olduklarını ifade etti.

ÜNÇEK Spor Kulübü Başkanı Hüseyin DİKİCİ ise, vatan ve millet, özgürlük ve bağımsızlık uğruna Allahuekber dağlarında 100 binleri bulan şehitlerimizin yâd edilmesinin, değerlerimizi anlamada sıkıntı çeken neslimiz açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Yürüyüşe katılan İzciler adına Erdoğan YANIK, bu vatan toprakları atalarımız tarafından korunurken çekilen sıkıntıları, ecdadımızın büyüklüğünü, bu milletin özgürlüğüne düşkünlüğünü, bu toprakların manevi değerinin yüceliğini ve daha birçok şeyi yaşayarak hissettiklerini ve her Türk gencinin bu duyguları yaşaması gerektiğini vurguladı.

[nggallery id=96]

BİLGİLER
tarafından 08 Ocak 2013 - 15:45 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ