Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünçek KAB (Kur’an’ın Anlamıyla Buluşma ) Platformu

Ünçek Kur’an’ın Anlamıyla Buluşma Platformu olarak, Türkiye ve Ünye bazında yapılan çalışmalara destek vermekte, bizzat proğramlar düzenlemektedir.
09 Mart 2014 Pazar günü düzenlenecek olan Ufka Yolculuk Meal Bilgi Yarışması çalışmaları bunlardan biridir.
İlçemizde 1500 kayıtlı yarışmacıya ulaşan Derneğimiz insanımızın Allah’ın kelamıyla buluşmasını ve Kuran’ın içeriği hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlamaktadır.
KAB Platformu adı KAB olan Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, Kur’an ve Sünnet çizgisinden sapmadan, bilişim ve iletişim çağının tüm araç ve gereçlerini kullanarak, insanlığı doğruluğundan şüphe duyulmayan bilgi kaynaklarına yönlendirme, insanlığın maddî ve manevî sıkıntı ve bunalımlardan kurtulabilmesi için önlerine uygulanabilir ilahî reçeteler sunma vizyonuyla 2007 yılının Haziran ayı içerisinde kurulmuştur.
Aradan geçen yıllarda birçok önemli hizmetlere öncülük ve önderlik yapmış olan platform, Kur’an’ın indiriliş gayesine uygun olarak okunması, üzerinde iyiden iyiye düşünülmesi, böylece anlaşılması ve hayatta yaşanır hale gelmesi için dünya çapında faaliyetlerine devam etmektedir.

Hedef Kitlemiz
Kur’an’ı okuyup doğru anlamak isteyen ön yargısız bütün insanlar.

Vizyonumuz
Kur’an ve Sünnet çizgisinden sapmadan, bilişim ve iletişim çağının tüm araç ve gereçlerini kullanarak, insanlığı doğruluğundan şüphe duyulmayan bilgi kaynaklarına yönlendirmek. İnsanlığın maddî ve manevî sıkıntı ve bunalımlardan kurtulabilmesi için önlerine uygulanabilir ilahî reçeteler sunmak.

Misyonumuz
Allah (c.c.)’ın kullarına göndermiş olduğu son mesajın ilk muhatabının anladığı ve uyguladığı gibi en doğru şekilde anlaşılması ve bu prensiplerin yaşanır hale gelmesi için insanlığa yardımcı olmak.

Etkinliklerimiz
Bugüne kadar yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz etkinlerimize göz atmak için buraya tıklayın.

Projelerimiz:
1) Kur’ân-ı Kerîm’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması
KAB Platformumuz tarafından Kur’an-ı Kerim’i okuma, dinleme ve anlama kültürünü geliştirmek, güzel okuma üslubunu genç kuşaklara aktarmak, güzel okuyan yetenekleri ortaya çıkarmak, anlamı ile birlikte doğru ve güzel okumayı teşvik etmek ve ayetlerini gönüllere taşırken, okunan ilahi kelamın içerdiği mesajları akıl ve düşünce dünyasına aktarmak amaçları ile tertiplenen bir proje.

2) Namazda Farkındalık
Namazlarımızda okuduklarımızı anlamak suretiyle bir farkındalık oluşturmak ve bu vesileyle Allah’a daha yakın olmanın amaçlandığı bir proje.

3) Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmaya Var mısın?
Okuyan, anlayan, yaşayan, yaşadıklarını da hâliyle ve kavliyle insanlara anlatan “Kur’an gönüllüleri kervanı” oluşturmanın hedeflendiği bir proje.

4) Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmanın Yöntemi
Platform üyesi stk’larla birlikte “kur’an’ın anlamıyla buluşmanın yöntemi” ve “kur’an nasıl bir kitap ve niçin indirilmiştir” konulu seminerlerin tertibiyle halkımızın kur’an ile iletişime geçmesini sağlamanın amaçlandığı bir proje.

5) Kur’an Okumak Hayat Tarzım
her gün ve her yerde kur’an ile buluşturmanın hedeflendiği bir proje.

BİLGİLER
tarafından 12 Şubat 2014 - 10:36 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ