Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
ÜNÇEK Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması Büyük İlgi Gördü

ÜNÇEK Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması Büyük İlgi Gördü…
ÜNÇEK – Kur’anın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması Ünye’de yoğun katılımla gerçekleşti. İlçe genelinde 1500 civarında başvuru kaydı yapılan yarışma, 5 kategoride düzenlendi. 14 yaş altı A, 14-18 yaş arası B, 19 yaş üstü C, Din Görevlileri D ve Online katılımcılar da E kategorisinde yarıştı. Her kategorinin belirli sûrelerden sorumlu olduğu yarışma, 09 Mart 2014 Pazar günü saat 10.00’da Ünye Anadolu İmam-Hatip Lisesinde tek oturum halinde gerçekleştirildi. Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneğinin (ÜNÇEK) organizasyonuyla düzenlenen yarışmada, katılımcıların Kur’an-ı Kerim meali konusundaki bilgileri ölçüldü.
KAB Platformu Ünye Temsilcisi ve ÜNÇEK Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin ÇAKAR, “Ufka Yolculuk” adı altında her yıl düzenlenen etkinliğin bu yıl, “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması” şeklinde gerçekleştirildiğini söyledi.
Türkiye genelinde 175 bin kişinin yarışmaya katıldığını belirten ÜNÇEK Başkanı Hüseyin DİKİCİ, geçen yıl da İlmihal Yarışması yapıldığını hatırlattı. Geçen yıl yapılan yarışmaya katılımın bu yıl daha da artarak devam etmesinin kendileri adına mutluluk vesilesi olduğunu ifade ederek, bütün katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti.
ÜNÇEK Başkanı DİKİCİ, “Gençlerimizin bilgilenmeleri konusunda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Hemşehrilerimizin, dinini yaşayarak araştırmalar yapması bizleri sevindiriyor. Amacımız, insanlarımızın Kur’an-ı Kerimin anlamı ile buluşturulmasını sağlamaktır. Kur’an-ı Kerimin mesajını tüm kesimlere ulaştırmaktır” dedi.
Platform üyesi Abdulkadir KOÇ, yarışmanın aynı zamanda Akkuş, Çaybaşı ve Ünye Cezaevinde de gerçekleştiğini, buradaki yarışmaların da yine ÜNÇEK tarafından organize edildiğini söyledi.
Yarışma Tertip Komitesi Üyesi Kenan ARSLAN; yarışmanın ödüllü bir yarışma olduğunu, Türkiye geneli ödüllerinin her kategoride ilk üç arasına giren yarışmacılara umre, Ipad ve para ödülleri şeklinde verilirken; Ünye ödüllerinin de ÜNÇEK tarafından A, B ve C kategorilerinde dereceye giren birincilerin her birine 1000 TL, ikincilere 750 TL, üçüncülere 500 TL şeklinde verileceğini ifade etti.

BİLGİLER
tarafından 10 Mart 2014 - 13:34 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ