Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
(ÜNÇEK), Mevlid Kandilini El-Muslih (s.a.s) temasıyla Saray Camiinde kutladı.

(ÜNÇEK), Mevlid Kandilini El-Muslih (s.a.s) temasıyla Saray Camiinde kutladı.
Kulüp Başkanı Hüseyin Dikici, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yılki Mevlid Kandili programını izcilerimiz, liderlerimiz ve cami görevlilerimizle birlikte camide icra etmenin mutluluğunu yaşarken, bütün Âlem-i İslam’ın kandilinin mübarek olması temennisinde bulundu.
Ünçek Yönetim Kurulu üyeleri ve Son Peygamber Platformu Ünye temsilcileri Selahattin Çakar ve Mehmet Karayalman, El-Muslih (SAV) temasıyla tüm yurtta 8 milyar ümmet için 8 milyar salavat kampanyası ile başlayıp bu gece zirveye ulaşan Efendimizin (s.a.s) doğumunu kutladıklarını, bu çalışmanın bizlere “İdeal İnsan” örneği olarak gönderilen Efendimiz (s.a.s)’i tanıma ve anlama çalışması ve gayreti olduğunu ifade ettiler.
Yönetim Kurulu Üyesi ve faaliyet sorumlularından Kenan Arslan konuyla ilgili bir diğer çalışmalarından bahsederek bu yıl Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları çerçevesinde “İdeal İnsan” Peygamberimizin Hadislerinden oluşan Riyazus Salihin’den derlenen “1001 Hadis Seçkisi” kitabından Bilgi Yarışması düzenlediklerini, çalışmalarının da hızla devam ettiğini , 7 den 70 e herkesi yarışmaya katılmaya davet ederek 21 Şubat tarihine kadar www.ufkayolculuk.com adresinden müracaat edebileceklerini belirtti.
İlçede ilklerin yaşandığı bir kandil programında Ünçek izcilerinin sunum, ilahi ve Kur’an tilaveti ile manevi atmosferi yoğun bir geceye dönüştüğü gözlendi. Selahattin ÇAKAR’ın yaptığı Peygamber Efendimiz (SAV)’in “Islah Edici” özelliğinin anlatıldığı konuşması ve Hüseyin DİKİCİ’nin teşekkür konuşması ile yaptığı duanın ardından program sona erdi.

Dernek Başkan Yardımcısı İshak SARI :’’Derneğimizin bir çalışması olan Tashih-i Huruf derslerinin neticesi olarak böyle bir programın oluştuğunu ve daha nice bu tarz programlarda izcilerimiz ve halkımızla birlikte olmayı arzuladıklarını’’ ifade etti.

BİLGİLER
tarafından 24 Aralık 2015 - 17:23 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ