Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünçek Mevlid Kandili’ni Garaj Camii’nde Kutladı

Ordu Ünye Çevre Eğitim Kültür ve İzcilik Kulübü (ÜNÇEK), Mevlid Kandilini Hayru’l Beşer (s.a.s) temasıyla Garaj Camiinde kutladı.
Kulüp Başkanı Hüseyin Dikici, bu yılki Mevlid Kandili programını izcilerimiz, liderlerimiz ve cami görevlilerimizle birlikte Garaj Camii’nde icra etmenin mutluluğunu yaşarken, bütün Âlem-i İslam’ın kandilinin mübarek olması temennisinde bulundu.
Ünçek Yönetim Kurulu üyeleri ve Son Peygamber Platformu Ünye temsilcileri Selahattin Çakar ve Mehmet Karayalman, Hayru’l Beşer (SAV) temasıyla tüm yurtta 8 milyar ümmet için 8 milyar salavat kampanyası ile başlayıp bu gece zirveye ulaşan Efendimizin (s.a.s) doğumunu kutladıklarını, bu çalışmanın bizlere “İdeal İnsan” örneği olarak gönderilen Efendimiz (s.a.s)’i tanıma ve anlama çalışması ve gayreti olduğunu ifade ettiler.
Yönetim Kurulu Üyesi ve faaliyet sorumlularından Kenan Arslan konuyla ilgili bir diğer çalışmalarından bahsederek bu yıl Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları çerçevesinde “İdeal İnsan” Peygamberimizin hayatı ile ilgili Bilgi Yarışması düzenlediklerini, çalışmalarının da hızla devam ettiğini , 7 den 70 e herkesi yarışmaya katılmaya davet ederek 31 Ocak 2015 tarihine kadar www.ufkayolculuk.com adresinden müracaat edebileceklerini belirtti.
İlçede ilklerin yaşandığı bir kandil programında Ünçek izcilerinin sunum, ilahi ve Kur’an tilaveti ile manevi atmosferi yoğun bir geceye dönüştüğü gözlendi.
Dernek yöneticileri Derneğimizin bir çalışması olan Tashih-i Huruf derslerinin neticesi olarak böyle bir programın oluştuğunu ve daha nice bu tarz programlarda izcilerimiz ve halkımızla birlikte olmayı arzuladıklarını ifade ettiler.

BİLGİLER
tarafından 03 Ocak 2015 - 05:10 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ