Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünçek Son Peygamber Platformu

Hicri 1430 yılında başlatılan temalı mevlid kandili programları kapsamında bugüne kadar Peygamber Efendimizin “el-Emîn”, el-Muallim”, “el-Beşîr”, “es-Sâdık” ve “el-Mübelliğ” vasıfları günümüz insanına anlatılmaya çalışıldı.

İstanbul Sosyal Gelişim Derneği tarafından hazırlıkları sürdürülen “El-Adil (sas)” temalı mevlid kandili programı hicri 12 Rebi’ül-evvel 1435, miladi 12 Ocak 2014 Pazar günü Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde gerçekleştirilecek. Programın ana konsepti “İnsanlık adaleti O’ndan öğrendi” olarak belirlendi.

Akşam namazının ardından cami görevlilerinin sala vermesiyle başlayacak programda yatsı namazı öncesi Ateşehir Müftüsü Muharrem Bilgiç, “İslam’da Adalet Fikri ve Âdil Olmanın Önemi” konulu bir konuşma icra edecek.

Mukaddimesini Arslan Özdemir’in yapacağı programda, Necmeddin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker, “Peygamberimizin el-Âdil Vasfı ve Adalet” konusunda cami cemaatine sohbette bulunacak.

Programda Kur’an-ı Kerim tilavetini Fatih Yeni Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer, Riva Merkez Camii İmam Hatibi Mehmet Bilir, Mimar Sinan Camii Müezzini Ahmet Sarıkaya ve hafız kâri Mansur Sağır katılımcılara Kur’an ziyafeti verecek.

Ara duasını Ataşehir Müftüsü Muharrem Bilgiç’in yapacağı programda Mimar Sinan Camii İmam Hatibi Yunus Balcıoğlu’nun Mevlid-i Şerif’ten tevhid bahrini, Üsküdar Valide-i Cedid Cami Müezzini Ahmet Uzunoğlu’nun ise veladet bahrini okuyacak. Programda ayrıca çocuk kâri Emirhan Ergin Mevlid-i Şerif’in dua bahrini seslendirecek.

Gülnuş Tasavvuf Musiki Korusu’nun ilahi dinletilerinin de yer alacağı mevlid kandili programı, dünyanın farklı yerlerinden “8 Milyar Salavât-ı Şerife” çağrısına icabet edenlerce okunan salavât-ı şerifelerin kabulü niyazıyla Üsküdar Mehmed Zâhid Kotku Camii İmam Hatibi Yahya Özkul’un yapacağı duayla sona erecek.

İKİNCİ PROGRAM FATİH ŞEHZADEBAŞI CAMİİ’NDE

İstanbul’un tarihî ilçelerinden Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde hicri 12 Rebiyülevvel 1435, miladi 12 Ocak 2014 Pazar günü yatsı namazını müteakiben icra edilecek mevlid kandili programının hazırlıkları ise İnsan ve Çevre Derneği BİNDER tarafından sürdürülüyor.
Programda salavat-ı şerife korosu, çocuk hafızlardan Kur’an ziyafeti, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Mûsikîsi Öğretim Görevlisi Fatih Koca ve ekibinin icra edeceği ilahi dinletisi yer alacak.

Peygamber Efendimizin El-Âdil vasfının ilahiyatçı Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Harun Savut’un anlatacağı program, mevlid kandili akşamına kadar devam edecek “8 Milyar Salavât-ı Şerife” çağrısına icabet edenlerce okunan salavât-ı şerifelerin kabulü niyazıyla yapılacak dua ile sona erecek.

EL-ÂDİL.ORG YAYINDA

Peygamber Efendimizin veladeti vesilesiyle hicri 1435 yılına özel olarak hazırlanan El-Âdil etkinliğinin web sitesi eladil.org’da, adalet kavramıyla ilgili özlü bilgiler ile 40 ayet ve 40 hadis bölümleri yer almaktadır.

“El-Âdil (s.a.s)” programı birçok radyo ve televizyonun yanı sıra AKRA FM ile eladil.org , kutludogum.tv , sonpeygamber.im , binder.org.tr , akradyo.net sitelerinden canlı yayınlanacak.

Hicri 1430 yılında başlatılan temalı mevlid kandili programları kapsamında bugüne kadar Peygamber Efendimizin “el-Emîn”, el-Muallim”, “el-Beşîr”, “es-Sâdık” ve “el-Mübelliğ” vasıfları günümüz insanına anlatılmaya çalışıldı. İstanbul’un yanı sıra yurt dışında ve Anadolu’nun onlarca şehrinde aynı temayla yüzlerce program icra edildi.

BİLGİLER
tarafından 12 Ocak 2013 - 10:44 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ