Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünçek ”Tevhid Çerçevesi’nde Mersus Kardeşliği” Konferansına Katıldı

25 Ekim 2015 Pazar Günü Ordu AKM’de gerçekleşen ve Kuran’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Başkanı Abdurrahman KATLAN tarafından verilen ”Tevhid Çerçevesi’nde Mersus Kardeşliği” konferansı’na ÜNÇEK de katıldı.
Ordu Öğretmenevi’nde yapılan Aile Tanışma ve Kaynaşma Kahvaltısı sonrası başlayan konferans yaklaşık 1 saat sürdü.
Abdurrahman KATLAN beyefendinin etkin hitabeti ve yüreklere nüfuz eden üslubu ile sunduğu konferans, genç, yaşlı, bay-bayan yüzlerce insan insan tarafından ilgiyle takip edildi.
Abdurrahman KATLAN’ın Muharrem Nureddin COŞAN Hocaefendi’nin selamını ileterek başladığı konferansın ana teması Kur’an’da ifadesini bulan ”MERSUS KARDEŞLİĞİ” idi. İnsanların şirke temayül ettiği bir asırda İslam Dini ile müşerref olan bizlerin, öncelikle Rabbimizi memnun etmemiz ve O’nun razı olduğu bir hayatı yaşamamız gerektiği vurgulandı.
Dernek çalışmalarının bu noktada önemli olduğunu vurgulayan KATLAN, sözlerini ”8 Milyar hedefinin çok üstüne çıkarak gelecek nesiller için de çalışmalar yapmalıyız” ifadeleri ile bitirdi.
Konferans sonrası söz alan Çeküd Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer ÖZCAN kısa bir konuşma yaptı.
OSGED tarafından Abdurrahman KATLAN ve Muzaffer ÖZCAN’a takdim edilen hediyelerden sonra Murat ÇULFAZ ve NURETTİN ODABAŞ’a misafirler tarafından tablo hediye edildi.
”Biz Ancak Allah’a aitiz ve Ancak O’na döneceğiz” mealli ayetin yazılı olduğu tablo duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. Konferans bu şekilde nihayete erdi.

BİLGİLER
tarafından 26 Ekim 2015 - 15:51 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ