Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünçek Yılın Son Kulüp Kampını Çınarsuyu’nda Yaptı

ÜNÇEK, Kulüp Kampında…
ÜNÇEK-Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü, 08 – 09 Kasım 2014 tarihlerinde, Ünye Çınarsuyu tesislerinde kulüp kampını gerçekleştirdi.
Kampı başarı ile bitiren izcilerimiz, kazandıkları yeni enerji ve eğitimle okullarına döndüler.
İki gün süren kampta izcilerimiz, izci liderlerinin refakatinde izcilik eğitimi gördüler. Şehirde öğrendikleri izcilik faaliyetlerine ait teorik bilgileri, kampta uygulamalarla pekiştirdiler.
Çınarsuyu kamp alanında, doğal ortamda ve deniz kenarında gerçekleşen iki günlük kampta izciler bol bol oksijen depoladılar. İki gün boyunca açık alan izcilik çalışmaları yapan izciler, kamp ateşinde savaş mağduru çocukları da unutmayarak onlara dualar ettiler. Doğa yürüyüşü ve sabah sporlarıyla sağlıklı spor yapmanın keyfini yaşayan izcilerin, helal ve sağlıklı beslenmeye de dikkat ettikleri gözlendi.
Kulüp Başkanı Hüseyin DİKİCİ, kampla ilgili olarak “Kampımızda Türkiye İzcilik Federasyonu’nun kamp talimatlarını tam olarak uygulayan lider arkadaşlarıma  teşekkür ediyorum, kurallara uyarak disiplin içinde kampı bitiren tüm izcilerimi de tebrik ediyorum.” dedi. 
Ayrıca kamp sırasında izcilere ‘Kişisel Gelişim ve Başarı Yolunda İzcilik’ konulu bir seminer veren DİKİCİ, “Başarıya giden yolda emin adımlarla yürümek istiyorsak her izcinin izci andında da belirtildiği gibi Allah’a ve vatanına karşı vazifelerini yerine getiren, izcilik türesine uyan, başkalarına her zaman yardımda bulunan, kendisini bedence sağlam, fikirce uyanık ve ahlakça dürüst tutmak için elinden geleni yapan izciler olmanız gerekir” dedi.

Kamp müdürü ve faaliyet sorumlusu izci lideri Kenan ARSLAN ise “İzciliğin yaşayarak öğrenilen bir spor olduğunu, teorik bilgilerin uygulamaya dönüştüğünde daha anlamlı olduğunu, bu yüzden de kampların büyük önem arz ettiğini belirtti. Hava şartlarının müsait olmasıyla, hazırladıkları iki günlük kamp programının disiplin içerinde uygulandığını, hem öğrenerek hem de eğlenerek motivasyonlarını arttırdıklarını, ulusal kamplara yönelik tecrübe kazandıklarını ve kamp faaliyetlerini daha sıklıkla yapacaklarını ifade etti.
Huzurlu bir ortamda geçen kamp, izcilerin bir sonraki kampta buluşmak için yaptıkları iyi dileklerle sona erdi.

BİLGİLER
tarafından 09 Kasım 2014 - 00:02 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ