Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünçek’ten Aile Tanışma ve Kaynaşma Kavaltısı

ÜNÇEK’TEN AİLE KAHVALTISI
Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, 02 Kasım 2014 Pazar günü, Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde “Aile Tanışma ve Kaynaşma” kahvaltısı düzenledi.
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl Ünye’de gerçekleşen kahvaltıya; Giresun, Ordu, Fatsa ve Ünye’den yaklaşık 400 kişi katıldı.
Teşriflerinden dolayı misafirlere teşekkür eden Ünçek Başkanı Hüseyin DİKİCİ :” bu kahvaltı ile ailelerin tanışması ve kaynaşmasını amaçladıklarını söyleyerek derneğin çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Kahvaltıyı üyelerin çalışma gayretlerini artırmaları için moral ve motivasyon amacıyla eğitim ve öğretimin yeni başladığı bu zamana denk getirdiklerini ” söyledi.
Çocukları ile başbaşa açık büfe kahvaltı yapma imkanı bulan aileler, uzun zaman görüşemeyen arkadaşlar, birbirini yeni tanıyan dostlar kaynaşma imkanı buldu.
Kahvaltı sonrası İstanbul’dan misafir konuşmacı olarak katılan Necmi SARIYER ise : çocukları yetiştirmenin önemini, eşler arasındaki muhabbetin nasıl tesis edilmesi gerektiğini “Meydân-ı Muhabbet” temasıyla işledi. Ailenin fertleri arasındaki muhabbetin nasıl olması gerektiğini Ünyeli ve karadenizli manevi önderlerin, Merhum Prof.Dr.Mahmud Esad COŞAN ve Muharrem Nureddin COŞAN’dan alıntılarla anlattı.
Kuran’ın Anlamıyla Buluşma (KAB) örnekleriyle konuşmasını sürdüren SARIYER, Kuran’ı anlamıyla ve bilinçli okumak gerektiğinden de bahsetti.
Program öğle namazı ile sona erdi.

BİLGİLER
tarafından 04 Kasım 2014 - 00:06 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ