Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
ÜNÇEK’ten Cezaevine Ücretsiz Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması Kitabı

ÜNYE – Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK) tarafından “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” konulu ve ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ temasıyla altıncısı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması kapsamında, Ünye Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna tanıtım yapıldı ve yarışma kitabı hediye edildi.

Ünçek Başkanı Hüseyin Dikici, altı yıl önce başlayan Ufka Yolculuk Yarışmalarının dünya genelinde olduğu gibi yurt genelinde de her geçen gün daha da geniş kitlelere ulaştığını söyledi. Ünye ve çevresinde şuana kadar farklı yaş gruplarından dört binden fazla, Türkiye genelinde ise yedi yüz bin civarında kişinin yarışmaya kayıt yaptırdığını belirtti. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının Allah´ın rızasına ulaşmaya vesile olan bir çalışma olduğunu ve yarışma sayesinde önemli kazanımlar elde edildiğini ifade etti. Bu yarışma, okumanın azaldığı günümüzde, insanımızı okumaya sevk eden, bunu yaparken de toplumun o anki ihtiyacına cevap veren ve insanımızı sahih kaynaklarla buluşturan Türkiye´nin en büyük sivil yarışmadır. Bu yarışma aynı zamanda cezaevinde de yapılıyor. Cezaevlerindeki mahkûmlara ulaşıp onları da sağlam ve sahih kaynaklarla buluşturup, okumalarını, okuduklarını hayatlarına tatbik etmelerini ve dışarı çıktıklarında manen ıslah olmalarına katkı sağlayan bir yarışma olması açısından da büyük önem taşıdığı ifadesini kullandı.
Yarışma sorumlusu Halil İbrahim Uygur, “Yarışmamıza geçmiş yıllarda cezaevinden de yoğun bir ilgi oldu. Hatta dereceye girerek ödül almaya hak kazanan mahkumlarımız dahi oldu. Bunlar ne kadar hayırlı ve faydalı bir çalışma yaptığımızın net bir göstergesi… Ufka Yolculuk yarışması yediden yetmiş yediye her kesime ulaşmayı hedefliyor. Bu bağlamda, Ünçek olarak yarışmamıza katılan tüm bay bayan mahkumlara yarışma kitabını hediye ederek onları ödüllendirmek ve teşvik etmek istedik. Şu ana kadar Ünye Cezaevinden doksan üç kayıt yapıldı. İnşallah, tüm Türkiye’de olduğu gibi Ünye Cezaevine gelerek yarışmayı gerçekleştireceğiz. Tüm mahkumlara başarılar diliyoruz “ dedi.
Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması, Cezaevinde kalan mahkumlar için 08 Nisan 2018 Pazar günü saat 10.00’da Ünye Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yapılacak.

BİLGİLER
tarafından 18 Mart 2018 - 09:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.548 kere Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Site İçi Arama
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
Basında Ünçek
Mec Merkezi
E-Mail Listesi
Ünçek grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Ayet-i Kerime
Güzel Sözler