Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
ÜNÇEK SPORCULARI DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA

ÜNÇEK’in Milli Takım sporcularından 70 kg sağ ve sol Avrupa 2.si Fatmanur Keskin, ve 65 kiloda başarılı güreşler çıkaran Mustafa ŞEN, 2016 Dünya Şampiyonası’na katılmak üzere 30 Eylül 2016 Cuma günü Bulgaristan’a gitti.

Kulüp Başkanı Hüseyin Dikici gazetemize verdiği demeçte: “Kulübü kurduğumuz günden beri spor misyonumuza uygun calışmalara devam ediyoruz. Kulübümüz için Spor sağlık demek, spor sağlıklı beslenme demek, spor gençler için kötü alışkanlıklardan uzak durmak demek, spor bedeni disipline etmek demek, spor gençleri güzel ahlaka ulaştırmak demek, spor nefsi isteklere gem vurmak demek. Biz bunun için her gencin bir spor dalıyla mutlaka ilgilenmesini istiyoruz. Gençlerimizi farklı spor dallarıyla buluşturuyoruz. .

Antrenör Mustafa Arslan, 2016 Dünya şampiyonası ile ilgili bilgiler verdi. “Yarışma 01-09 Ekim tarihleri arasında Bulgaristan’ın Blagoevgrad şehri Monte Cristo Hotel’de yapılacak. Gençlerde Türkiye’yi 100 Sporcu temsil edecek. Dünyanın en iyi bilek güreşçilerinin yarışacağı yarışma www.worlds2016.faw-armwrestling.com adresinden canlı olarak izlenebilecek.”

Avrupa ikincisi olan sporcumuz Fatmanur Keskin: ” İlk önce Ünçek Spor Kulübünün okulumuza kazandırdığı masada okul arkadaşlarımla bilek güreşi yapmaya başladım. Sonra Kulüp Antrenörü Mustafa Arslan hocamla tanıştım. Antalya’daki Türkiye Şampiyonası olduğunu iyi çalışırsam beni oraya götürebileceğini söyledi. Bunu duyunca çok sevinmiştim. Hemen çalışmaya başladık. Türkiye derecesi, peşinden Avrupa 2.si olduk. Şimdi de Dünya Şampiyonası. Bana sağladığı katkılardan dolayı Ünçek Spor Kulübüne, Başkanımız Hüseyin Dikici’ ye, antrenörüm Mustafa Arslan’a, ilçe spor müdürümüz Aydın Kuyumcu’ya, Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a, teşekkür ediyorum.” dedi.

65 kg.da yarışacak Mustafa ŞEN ise: “Dünya Şampiyonası’nda hem Ünçek Spor Kulübü’nü hem de Milli Takım sporcusu olarak ülkemizi temsil etmek gurur verici. Elimden gelenin en iyisini yaparak Şampiyonadan başarıyla dönmek istiyorum. Desteklerinden dolayı Kulüp başkanım Hüseyin DİKİCİ’ye ve bizlerde emeği olan antrenörümüz Mustafa ARSLAN’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Dünyaş1

BİLGİLER
tarafından 27 Eylül 2016 - 13:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ