Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
ÜNÇEK’ten, Yaz Okulu Öğrencilerine İftar Yemeği…

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü (ÜNÇEK) Derneği, Yaz Okulu’nda öğrenim gören öğrencilerine iftar yemeği düzenledi.
ÜNÇEK Derneği, “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında işbirliği yaptığı Ünye Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde gerçekleştirdiği yaz okulu faaliyetleri kapsamında iftar yemeği düzenlendi. Ünye Belediyesi’nin de katkılarıyla okulun bahçesinde düzenlenen 300 kişilik iftar programında yaz okulunda öğrenim gören öğrenci ve davetliler bir araya geldi.

Dernek Başkanı Hüseyin Dikici, öğrencilere Kuran ve dini bilgiler öğretmenin yanı sıra, değişik sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler de düzenlediklerini söyledi.

– “Selam bilincinin kazandırılması hedefleniyor” –

Bu yıl yaz okulu temasının “Selam” olduğunu, bu kapsamda öğrencilerin her birine “Selamı Yayınız – Selamun Aleykum” yazılı tişörtler hediye ettiklerini ifade eden Dikici, bu çalışmayla ikili ilişkilerin zayıfladığı günümüzde selam vermeyi ve selamın yaygınlaştırılmasını arttırmayı amaçladıklarını söyledi. Dikici, selam bilincinin kazandırılmasını hedeflediklerini; ramazan ayını ve orucu sevdirmek, teşvik etmek ve birlik beraberlik duygusu kazandırmak için de bu iftar programını organize ettiklerini ifade etti.

– Yaz Okullarına katılım her yıl artıyor –

Yaz Okulu’na katılımın her yıl arttığına dikkat çeken Dikici, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Amacımız gençlerimizin milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı; bilgi ve beceri yönünden günümüz ve gelecek dönemin gereklerine göre donanımlı; çevreye duyarlı; bedenen ve ruhen sağlıklı ve zinde; üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü, görgülü; sevgiye dayalı hizmet üreten; ülkesini, milletini ve tüm insanlığı seven; olayları gerçek boyutları ile kavrayıp olumlu yöne yönlendirebilecek kritik ve analitik düşünme yeteneğini edinmiş kişiler olarak yetişmesine katkıda bulunmak. Böyle fertlerin oluşturduğu mutlu ve huzurlu bir toplum oluşmasını sağlamak.”

– “Bu gençlik bizlerin asıl görmek istediği nesildir” –

Etkinliklerin çok faydalı olduğunu ifade eden ÜNÇEK Yaz Okulu Sorumlusu Halil İbrahim Uygur; öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu:

“Ömür denilen sermaye geçicidir. Peygamber Efendimiz bir hadis-i şerifinde ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve öğreteninizdir’ buyuruyor. Sizler en büyük fazilet olan Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek üzere yaz okuluna gelerek dinin itikat, ibadet, ahlak ve siyer bölümlerini öğreniyorsunuz. Yine sizler Kur’an-ı Kerim’i öğrenerek Allah katında çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Burada bulunan gençlik, bizlerin asıl görmek istediği nesildir.“

ÜNÇEK Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Arslan, ÜNÇEK Derneği’nin gençlere yaptığı yatırımlarla yarınları güvence altına almaya gayret gösterdiğini, bu tür faaliyetlerin öğrencilerin hayatında unutamayacakları izler bırakacağını sözlerine ekledi.

Ezan öncesi Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu, öğrenciler tarafından ilahiler söylendi. “Selam” konulu değişik etkinlikler sunuldu. İftarla oruçlarını açan öğrenciler akşam namazlarını kılıp, ardından yemeklerine devam ettiler. Yapılan dua ile program sona erdi.

BİLGİLER
tarafından 04 Temmuz 2016 - 11:14 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ