Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
ÜNÇEK’ten Yaz Okulu Öğrencilerine İftar Yemeği…

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü (ÜNÇEK) Derneği, Yaz Okulunda öğrenim gören öğrencilerine iftar yemeği verdi.
ÜNÇEK, ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’ kapsamında işbirliği yaptığı Ünye Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen Yaz Okulu faaliyetlerinde öğrenim gören öğrenciler ve davetlilerle birlikte Ünye Belediyesi Sosyal Tesislerinde yaklaşık 250 kişilik iftar yemeğinde bir araya geldi.

ÜNÇEK Derneği Başkanı Hüseyin Dikici, düzenledikleri Yaz Okulu faaliyetleri kapsamında öğrencilere Kuran ve dini bilgiler öğretimiyle birlikte değişik sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler de düzenlediklerini söyledi.

Dikici, Ramazan ayını ve orucu sevdirmek, teşvik etmek ve birlik beraberlik duygusu kazandırmak için de bu iftar programını organize ettiklerini ifade etti.

– Yaz Okulu’nun teması bu yıl ‘Önce Namaz’ –

Bu yılki Yaz Okulu temasının “Önce Namaz” olduğunu vurgulayan Dikici, “Bu kapsamda öğrencilerimize Önce Namaz yazılı tişörtler hediye ettik. Namaz bilincini geliştirmeyi, namaza olan duyarlılığı arttırmayı, namazı günlük hayatımızın en önemli parçası haline getirmeyi, bu vesileyle öğrencilerimizin arkadaşlarına, yakınlarına ve toplumda namaz bilincinin yayılmasına vesile olmalarını hedefliyoruz” dedi.

Yaz Okuluna katılımın her yıl arttığına dikkat çeken Dikici, şunları söyledi:

“Amacımız gençlerimizin milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı; bilgi ve beceri yönünden günümüz ve gelecek dönemin gereklerine göre donanımlı; çevreye duyarlı; bedenen ve ruhen sağlıklı ve zinde; üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü, görgülü; sevgiye dayalı hizmet üreten; ülkesini, milletini ve tüm insanlığı seven; olayları gerçek boyutları ile kavrayıp olumlu yöne yönlendirebilecek kritik ve analitik düşünme yeteneğini edinmiş kişiler olarak yetişmesine katkıda bulunarak, böyle fertlerin oluşturduğu mutlu ve huzurlu bir toplum oluşmasını sağlamaktır.“

ÜNÇEK Derneği tarafından düzenlenen iftar programına katılan Ünye Müftüsü Vedat Başsan, bu tür etkinliklerin çok faydalı olduğunu söyleyerek, “Ömür denilen sermaye geçicicidir. “Peygamber Efendimiz bir hadis-i şerifinde ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve öğreteninizdir’ buyuruyor. Sizler Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek üzere okula, camiye gelerek dinin itikat, ibadet, ahlak ve siyer bölümlerini öğreniyorsunuz. Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek büyük bir fazilettir, Allah katında çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Burada bulunan gençlik, bizlerin asıl görmek istediği nesildir” dedi.

ÜNÇEK Derneği’nin eğitim, kültür, sosyal ve sportif çalışmalarıyla ilçede isminden övgüyle bahsedilen bir dernek olduğunu vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, “Özellikle gençlerimize yaptığı yatırımlarla yarınlarımızı güvence altına alıyorsunuz” diye konuştu.

Program davetlilerinden Yusuf Kara, düzenlenen programdan dolayı memnuniyetini dile getirirken, öğrencilere başarılar diledi.

İftar programında ezan öncesi tanıtım slâytları izlendi. Akşam ezanının okunmasıyla oruçlarını açan öğrenciler ‘Önce Namaz’ sloganından hareketle akşam namazlarını kıldılar, ardından yemeklerine devam ettiler.

Programa Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Müftüsü Vedat Başsan, STK temsilcileri, ÜNÇEK Yönetim Kurulu üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

BİLGİLER
tarafından 06 Temmuz 2015 - 08:55 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ