Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünye Kalesi Ziyareti ve Doğa Yürüyüşü (Hiking) Etkinliği

ÜNYE ÇEVRE EĞİTİM KÜLTÜR SPOR VE İZCİLİK KULÜBÜ DERNEĞİ(ÜNÇEK SPOR KULÜBÜ), ÜNYE KALESİ ZİYARETİ VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (HIKING) ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

 

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK), 15 Nisan 2012 Pazar günü Ünye Kalesi Ziyareti ve Doğa Yürüyüşü etkinliği düzenledi.

Bayrak töreni ile başlayan faaliyetin açılış konuşmasını Kulüp başkanı Hüseyin DİKİCİ yaptı. Başkan konuşmasında izcilik faaliyetinin amacı ve önemine vurgu yaparak, verimli ve faydalı bir etkinlik olması temennisinde bulundu. Hüseyin Dikici’nin konuşmansının ardından Kulüp önderi Kenan ARSLAN; program hakkında bilgi verdi.

Doğa yürüyüşü ile devam eden programda izci grupları yaklaşık 1,5 km yürüyerek Ünye Kalesine ulaştılar. Yol boyunca izci şarkı ve marşları söyleyen izciler, geçtikleri mahallelerde, mahalle sakinleri tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi. Ünye kalesine çıkılarak tarihi kale hakkında bilgi edindiler. Daha sonra faaliyet sorumlusu İshak SARI önderliliğinde kamp ateşi yakıldı ve izcilere çeşitli eğitimler verildi.  Yenilen yemeğin ardından çeşitli yarışma ve eğlenceler düzenlendi ayrıca dereceye giren izciler ödüllendirildi.

Programa katılan izciler, yoğun geçen bir haftanın yorgunluk ve stresini, doğa ile iç içe, dolu dolu bir gün geçirerek attılar. Aynı zamanda moral ve motivasyonlarını artırarak enerjilerini topladılar. İzciler doğal yaşama uyum sağlama becerisi kazandılar. “İzcilik yaşanır!” prensibinden hareketle, izciler eğlenerek öğrendiler, çeşitli yarışmalar, oyunlar  ve eğlenceli kamp ateşi etkinlikleriyle doyasıya eğlendiler.

Program sonunda ÜNÇEK Spor Kulübü başkanı Hüseyin DİKİCİ’nin, faaliyetin düzenlenmesinde emeği geçen liderlere ve faaliyete katılan izcilere teşekkür etmesinin ardından iyi dileklerini dilemesiyle etkinlik tamamlandı.

Etkinlikten Fotoğraflar;

[imagebrowser id=68]

BİLGİLER
tarafından 15 Nisan 2012 - 21:15 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ