Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Ünye Liseler Arası Bilek Güreşi Turnuvası

Sporcular saat 09.00’da Ünye Kapalı Spor Salonu’na toplanmaya başladılar. 09.30-10.30 arası her sıklette iki kişi olmak üzere 100 sporcunun tartısını federasyonun görevlendirdiği 2 hakem yaptı.

Bilek güreşi turnuvası saat 11.00’de 50 kg müsabakaları ile başladı. Sporcular atın madalya için gayet hırslı, azimli ve cesur idiler. Kıyasıya mücadele ettiler. Peşinden 60, 70, 80, +80 kg müsabakalarıyla turnuvaya devam edildi. Tüm sporculara, hocalarına, hakemlerine ÜNÇEK Spor Kulübü olarak ikramda bulunuldu. İkramdan sonra müsabakalar 14.30’da sona erdi. Turnuvaya katılan tüm okullara Plaket, dereceye giren ilk üç okula kupa, tüm yarışmacılata Katılım Belgesi ve Tişört , sikletlerinde 1. olan sporculara altın madalya, çeyrek altın ve Başarı Belgesi; 2. olan sporculara gümüş madalya, 100 TL ve Başarı Belgesi; 3. olan sporculara bronz madalya, 50 TL ve Başarı Belgesi verildi.

Müsabakalar Sonucunda:

50 kg’da

 1. Sedat ŞİMŞEK Adnan Menderes TML
 2. Cemil ORDULU Endüstri Meslek Lisesi
 3. Cihan OCAKTAN Tekkiraz TML

 60 kg’da

 1. Yunus Emre GÜMÜŞ Anadolu Lisesi
 2. Talha Cevher KARAGÖZ Sağlık Meslek Lisesi
 3. Burak Can CALAY Sağlık Meslek Lİsesi

 70 kg’da

 1. Sefa SEVEN Ünye Lisesi
 2. Fatih YURT Anadolu İHL
 3. Yavuz Selim KURU Özel Akdora Koleji

 80 kg’da

 1. Orhan KURU Endüstri Meslek Lisesi
 2. Hasan Basri KURU Anadolu Lİsesi
 3. Saffet YAVAŞ Endüstri Meslek Lisesi

 +80 kg’da

 1.  Onur KAYNAR Anadolu Lisesi
 2.  Kerim Türker KADIOĞLU Endüstri Meslek Lisesi
 3.  Abdurrahim SOYLU Adnan Menderes TML

ÜNÇEK Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Hüseyin DİKİCİ, Ünyeli gençleri yeni bir spor branşıyla daha tanıştırmanın, buluşturmanın sevincini yaşadıklarını belirterek söze başladı. Bu turnuvanın Ünye’de ilk defa yapıldığını hatta Karadeniz Bölgesinde bir ilk olduğunu belirtti. Bu turnuvanın diğer ilçelere dahası diğer illere de örnek olacağını ve bu branşta her yıl düzenli olarak turnuva düzenleyeceklerini, Ünyeli gençlerin şimdiden düzenli çalışmaları gerektiğini söyledi.

Turnuvaya Ünye’deki liselerin hepsinin katılmasının kendilerini sevindirdiğini, sporcu katılımının, beklentilerinin üstünde olması, organizasyon yorgunluğunu unutturduğunu belirtti. Katkı ve desteklerinden dolayı Ünye Kaymakamı Mustafa Demir’e, katılan tüm sporculara, beden eğitimi öğretmenlerine, okul idarecilerine, turnuvayı izlemeye gelen seyircilere teşekkür etti.

ÜNÇEK Spor ve İzcilik Kulübü Bilek Güreşi Sorumlusu Mustafa ARSLAN, turnuvaya Tekkiraz TML, Ünye Adnan Menderes TML, Ünye EML, Ünye Lisesi, Anadolu İHL, Anadolu Öğretmen Lisesi, Turizm ve Otelcilik Lisesi, Anadolu Atatürk Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi, Özel Akdora Lisesi’nin katıldığını, bu liselerden toplam 100 sporcunun yarıştığını belirtti. Turnuvanın kazasız (kol kırılması vs.) geçmesinin sevindirici olduğunu, federasyonun görevlendirdiği hakemlerin gayet uyumlu, müsamahakar, iyi niyetli olduklarına vurgu yaptı. Kendisine bu turnuva boyunca yardım eden destekte bulunun ÜNÇEK Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerine çok teşekkür ettiğini belirtti.
[imagebrowser id=111]

BİLGİLER
tarafından 12 Mayıs 2013 - 17:43 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ