Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Zinde Gençlik, 5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Düzenliyor

Zinde Gençlik, 5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Düzenliyor

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu öncülüğünde gençler kategorisinde Türkiye’nin en kapsamlı bilek güreşi yarışması olan “5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” düzenliyor.

“Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller” temasıyla Ankara’da 9–10 Aralık 2017 / 20-21 Rebi’ül-evvel 1439 tarihlerinde yapılacak yarışmaya sayı sınırlaması olmaksızın engelliler dahil 1999-2004 doğumlu bütün genç sporcuların katılabileceği açıklandı.

“Gençler arasında sporu yaygınlaştırmak, iletişimi, dostluğu ve kardeşliği arttırmak, Ata Sporumuz olan Bilek Güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit etmek, ülkemize kazandırmak, engelli sporcuların da bu tür müsabakalarda yarışmasına olanak sağlamak, lisanslı sporcu sayısını artırmak, başarılı olanları ödüllendirmek” amacıyla düzenlenecek yarışmada şu sikletler yer alacak:

Sağ ve Sol Kol Sıkletleri: 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg.

Engelli Sağ ve Sol Kol Sıkletleri: 55, +55 kg.

Müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara toplamda 60 adet ‘’Altın Ödülü’’, Bilek Güreşi Federasyonu onaylı ”Başarı Belgesi’’ ve ‘’Madalya”, katılan tüm sporculara ‘’Katılım Belgesi’’ verilecek, ayrıca 1 antrenöre veya 1 beden eğitimi öğretmenine çekilişle ‘’UMRE ZİYARETİ’’ hediye edilecek.

Yarışmacıların Bilek Güreşi tescili olan kulüpte 2017 yılı vizeli lisanslı sporcu olması ve kulüp adına iştirak etmesi gerekiyor. Kulüplerin, listelerini en geç 04 Aralık 2017 Pazartesi tarihine kadar bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüklerine mesai saati bitimine kadar ulaştırmaları gerekiyor.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Geleceğimiz olan gençlerimizi, bedenen, manen, zihnen ve fikren kuvvetli olmalarını ümit eder, yarışmaya katılacak tüm kulüplere, sporculara, antrenörlere ve beden eğitimi öğretmenlerine başarılar dileriz.

Reglaman için tıklayınız.

Detaylı bilgi için www.bilekguresi.com

BİLGİLER
tarafından 06 Ekim 2017 - 15:51 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ