Hoş Geldiniz ; Günlerden Saat
Zinde Gençlik, Yeni Dönem Açılışını İstanbul’da Gerçekleştirdi

ÜNÇEK olarak 5 katılımcının da iştirak ettiği Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, “Hicri 1437, miladi 2015 – 16 Yeni Dönem Açılış Toplantısını” İstanbul Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisleri’nde gerçekleştirdi.
Kulüplerin Büyük Buluşması
Türkiye’nin farklı bölgelerindeki gençlik, spor ve izcilik kulüplerinde aktif görev yapan liderlerin bir araya geldiği açılış programı, hicri 04 – 06 Zilhicce 1436, miladi 18 – 20 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlendi.
Yaklaşık 300 kişilik katılımcının yer aldığı programa, Zinde Sosyal Gelişim Derneği Başkanı Av. İsmail Yıldız, Akra FM’deki Farkındalık Atölyesi programı yapımcısı Psikolog Fatih Reşit Civelekoğlu, Son Peygamber Platformu Başkanı Yahya Özkul ve çok sayıda davetli iştirak etti.
Açılış programının ardından ihtisas alanlarına göre oluşturulan 4 ayrı komisyon tarafından, 4’er istişare ve değerlendirme toplantısı tertip edildi.
Doyumsuz muhabbetler yapılarak kalıcı dostluklar tesis edildi.
Yöresel İkramlar ve Kamp Ateşi
19 Eylül akşamı yurdun her köşesindeki kulüpler tarafından getirilen yöresel lezzetlerin ikram edilmesi, herkesin büyük beğenisini kazandı.
Akşam yapılan kamp ateşi etkinliğinde musiki ziyafeti yanında, eğlenceli etkinlikler yapıldı. Ayakta kolkola giren liderler adeta mersus oldular.
Nihayetinde gerçekleşen musafaha etkinliği ise dostluk ve kaynaşmayı pekiştirerek unutulmaz anılar arasında yerini aldı.
Ödül Töreni Heyecanı
20 Eylül’de yapılan “Zinde Gençlik Ödülleri 1436” programında heyecan zirveye tırmandı. Çok sayıdaki kulüp ve liderler başarı durumlarına göre sertifika ve plaketle ödüllendirildi. Ayrıca her kulübe hat yazılı görseller hediye edildi.
Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem Öztürk, coşku ve heyecanla tamamlanan kampın ardından yaptığı açıklamada;
“ Bir yıllık enerjimizi alıp depoladığımız, yol haritamızı gördüğümüz, dostlarla kucaklaştığımız çok güzel bir Yeni Dönem Açılış Toplantısı gerçekleştirdik.
Yeni ve orijinal açılımlar, sürprizler, dostlar ve yöresel ikramlarla programımız başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Bu seferberliğe katılan ve katkı veren tüm gençlik sevdalılarını kutlar, birlik, beraberlik ve dostluğumuzun ziyadesini diler, Rabbimizin rızasına muvafık olabilmeyi niyaz ederim.“ dedi.

BİLGİLER
tarafından 22 Eylül 2015 - 13:15 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kere Okunmuştur.
PAYLAŞ